Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Vertiv versterkt zijn aanbod van oplossingen voor vloeistofkoeling met de overname van CoolTera Ltd.

18 december 20233 minuten leestijdData & AIMarcommit

De deal stelt Vertiv in staat om uitgebreidere ondersteuning te bieden voor grootschalige AI-toepassingen.

Breda – Vertiv (NYSE: VRT), wereldwijd leverancier van kritieke digitale infrastructuur en continuïteitsoplossingen, maakt vandaag bekend dat zijn dochterondernemingen een definitieve overeenkomst hebben ondertekend voor de overname van alle aandelen van CoolTera Ltd. (CoolTera). Dit is een leverancier van een leverancier van koelmiddeldistributie-infrastructuur voor vloeistofkoelingstechnologie in datacenters. De transactie voorziet in de overname van bepaalde contracten, patenten, merken en intellectueel eigendom van een aan CoolTera gelieerde onderneming.

Uitbreiding portefeuille warmtebeheer
Het in 2016 in het Verenigd Koninkrijk opgerichte CoolTera is een aanbieder van infrastructuuroplossingen voor vloeistofkoeling. Het bedrijf ontwikkelt en vervaardigt daarnaast distributie-uinits voor vloeistofkoeling (CDU’s), secundaire vloeistofnetwerken (SFN’s) en verdeelstukken voor vloeistofkoeling binnen datacenters. CoolTera en Vertiv zijn al drie jaar lang technologiepartners en verzorgden samen diverse wereldwijde implementaties voor datacenters en supercomputers. Met de overname van CoolTera breidt Vertiv zijn reeds robuuste portefeuille voor warmtebeheer uit met geavanceerde koeltechnologie, diepgaande domeinexpertise, controlemechanismen en systemen, en productie- en testprocessen voor koeling van high density datacenters. CoolTera heeft hoogwaardige techniek en een sterke klantenservice die wordt verzorgd door een team van hooggekwalificeerde technici op het gebied van vloeistofkoeling.

“Met deze overname verwerven we technologie die de onze aanvult”, zegt Giordano Albertazzi, de CEO van Vertiv. “Dit sluit aan op onze langetermijnstrategie voor waardecreatie en versterkt onze expertise in high density koelingsoplossingen. De overname is namelijk van belang voor het versterken van ons aanbod van oplossingen voor vloeistofkoeling, waardoor we effectiever kunnen voorzien in de behoeften van onze wereldwijde datacenterklanten. Daarmee verkeren we in een sterkere positie en beschikken we over de capaciteit die nodig is om op elke schaal in hun AI-behoeften te voorzien.”

“Het was een logische beslissing voor ons om toe te treden tot de familie van Vertiv”, zegt Mark Luxford, de managing director van CoolTera. “We zijn blij dat we ons kunnen aansluiten bij de marktleider op het gebied van warmtebeheer voor datacenters. Vertiv heeft laten zien dat het technologieën kan opschalen in het tempo dat nodig is voor de inzet van AI. We kijken er dan ook naar uit om als één team samen te werken aan de ontwikkeling van de geavanceerde technologieën voor vloeistofkoeling met de schaal waar de sector om vraagt. Vertiv is goed gepositioneerd om de groei van de sector te ondersteunen.”

De overname zal naar verwachting in het vierde kwartaal worden voltooid, onder voorbehoud van de gebruikelijke voorwaarden.

Meer lezen

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    cyberaanval rusland
    Security & Awareness

    Rus­sisch­spre­ken­de cy­ber­net­wer­ken vestigen zich in Europa

    Komeet
    Data & AI

    Kort: Nvidia stijgt als een komeet, Gartner ziet ai-uitgaven verder oplopen (en meer)

    Security & Awareness

    ‘Ai net zo goed in phishen als mensen’

    Carrière

    Generatieve ai maakt rekrutering steeds complexer

    Overheid

    Kort: Kamer wil niet van WAS af, Centric koopt OrtaX (en meer)

    Data & AI

    Gemeenten lanceren ai‑tool voor bronanonimisering

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs