Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Samen de waarde van IoT ontdekken

09 januari 2024 - 16:333 minuten leestijdAdvertorialIT Strategy & Governance
Externe bijdrage
Externe bijdrage

Er is veel diversiteit en innovatie in de IoT-projecten van KPN. Elk project brengt unieke uitdagingen en waarde met zich mee, of het nu gaat om financiële of maatschappelijke voordelen. Carolien Nijhuis, Directeur IoT en Data Services bij KPN, over awards-winnende IoT.

“Veel mensen zijn zich niet bewust van de diversiteit van IoT-toepassingen”, aldus Nijhuis. “Ze denken vaak aan eenvoudige toepassingen thuis zoals een slimme deurbel, maar onze IoT-afdeling doet zo veel meer. We implementeren simkaarten in diverse apparaten; van elektrische voertuigen, drones en robots tot aan cocktailmachines, slimme vogelhuisjes en het begeleiden van een start-up die een parkeersysteem voor autonome rangeerwagens ontwikkelt.”

Computable Awards 2023

Nijhuis is dan ook erg trots op de drie Computable Awards 2023 die KPN op 30 oktober won. “In de categorie Grootzakelijk Project wonnen we samen met de Twentsche Kabelfabriek en Connexcie met onze slimme kabelhaspel. Een mooi voorbeeld van een efficiencyslag die met IoT gemaakt kan worden, omdat deze haspel niet alleen aangeeft waar hij zich bevindt, maar ook hoeveel kabel er op de haspel zit. Met Deron wonnen we in de categorie Digitale Innovatie met een slim matras, dat de zorg ondersteunt bij het voorkomen van doorligwonden en het signaleren van dwaalgedrag. En tot slot wonnen we met KLM Engineering & Maintenance en Mainblades zowel in de categorie Partnerproject als de Dutch Applied AI Award 2023 van de Hogeschool van Amsterdam. In dit traject gebruikt KLM connected drones van Mainblades voor de inspectie van vliegtuigen. Door de Computable-jury werd vooral de samenwerking tussen de drie deelnemers in het project geroemd, de HvA loofde de prijs met name uit voor de koppeling van drones, communicatietechnologie en artificiële intelligentie.”

Samenwerking

Deze mooie projecten illustreren volgens Nijhuis niet alleen het brede scala aan toepassingsgebieden voor IoT, maar ook het belang van goede samenwerking tussen de betrokken partijen. “En die samenwerking komt niet alleen in deze projecten, maar bij al onze klanten duidelijk naar voren. Wij willen, naast het bieden van connectiviteit, onze klanten helpen met technische kennis om deze slimme toepassingen te realiseren.”

Het IoT-team is ooit begonnen als klein team dat zich bezighield met machine-to-machine communicatie en inmiddels uitgegroeid tot een substantieel onderdeel binnen KPN met meer dan 120 mensen. Het team heeft volledige focus op IoT en beschikt over disciplines als technisch consultants, developers tot aan de support-medewerkers. Nijhuis: “Wij denken dat de komende jaren de waarde van IoT nog duidelijker zichtbaar wordt en het verschil gaat maken. In ons team hebben we alle expertise in huis om die waarde samen met onze klanten en partners te realiseren.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Nederland derde op EU-innovatieranglijst

    Soevereiniteit

    Toezichthouders pleiten voor versnelling digitale autonomie

    IT Strategy & Governance

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    IT Strategy & Governance

    Nederland krijgt agentschap voor disruptieve innovaties naar voorbeeld van Darpa

    Encryption

    Je cryptowallet is misschien minder anoniem dan je denkt

    Phishing

    Rol Arie van Bellen bij ECP uitgekleed

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs