Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Liever e-mails sturen dan ontvangen

11 december 2003 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Informatiewerkers sturen informatie het liefst per e-mail. Persoonlijk contact echter geniet voor het ontvangen ervan de voorkeur. Het Nipo onderzocht bij 1085 ‘informatiewerkers’ de manier waarop ze informatie verstrekken en ontvangen. Het moet allebei beter, vinden de meeste respondenten.

E-mail wordt na persoonlijk contact en de telefoon het meest gebruikt voor het verwerken van informatie, concludeert onderzoeksbureau Nipo. "Het vervangt vooral de fax en brieven", stelt onderzoeker Adriaan Eecen.
Per week wordt evenveel tijd besteed aan het verstrekken van informatie als aan het lezen en krijgen ervan, concludeert het Nipo. Het neemt gemiddeld een vijfde van de tijd in beslag. De helft van de informatiewerkers (51 procent) vindt echter dat de verwerking productiever kan. Die wens wordt vooral geuit door respondenten bij banken en verzekeraars. Medewerkers uit de detailhandel hebben de minste moeite met de effictiviteit van de informatiestromen.
Verbetering van de ict en het beter koppelen van verschillende onderdelen is een wens van vooral degene die veel informatie verwerken. Bij de meerderheid (72 procent) van de respondenten is de werkgever al bezig met het verhogen van deze productiviteit.

Brancheorganisaties

De wens dat de verwerking van informatie productiever moet, is voor softwarebouwer Microsoft aanleiding om in Nederland brancheorganisaties benaderen. Het hoopt zo bij onder meer bouwondernemingen een groter deel van de informatie-keten te mogen automatiseren door de inzet van XML te stimuleren.
"We praten met enkele grote bouwondernemingen en bekende adviesbureau’s", licht marketeer Hans van der Meer de plannen toe. "Bouwplannen worden gemaakt op pc’s, maar hoe lager je in de keten komt, hoe meer er met fax en kopiën gewerkt wordt. En de fouttolerantie in die sector is enorm. Een schilder bijvoorbeeld wordt niet betrokken bij de planning. Pas als hij komt, ontdekt hij dat het plaatsen van de kozijnen vertraagd is. Die waarschuwing zou ook automatisch kunnen, via een sms-je, of per e-mail." < BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Your.Cloud bouwt aan Europees msp-collectief

    ActueelWerkplek & Beheer

    Microsoft schaft volumekortingen af

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel-topman Tan overleeft confrontatie met Trump

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs