Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Meerderheid mkb berekent ‘roi’ it-investeringen niet

11 december 2003 - 23:00AchtergrondGovernance & Privacy
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Bijna tweederde van de mkb-ondernemingen berekent geen roi (return on investment) voor haar it-investeringen. Dat blijkt uit onderzoek van IBM Business Consulting Services en Peoplesoft. De meeste ondernemingen realiseren zich onvoldoende wat de impact van terugverdientijd van hun it-investeringen op de totale bedrijfsresultaten is.

Het onderzoek is uitgevoerd binnen ondernemingen in België en Nederland die in de top van het mkb opereren. De ondervraagde ondernemingen zijn actief in productie, technische dienstverlening en/of distributie. De reden voor het uitvoeren van het onderzoek is het onvoldoende inzicht in roi bij het mkb. "Bij de meeste automatiseringsprojecten ligt de druk heel erg op de terugverdientijd", zegt Rob Cools, pr-manager bij Peoplesoft. "Naarmate wij daar beter inzicht in krijgen, kunnen we dat beter kwantificeren en hebben we een beter verkoopargument. In grote ondernemingen is de roi redelijk in kaart gebracht, maar bij het mkb is dat een ander verhaal. De resultaten van het onderzoek waren redelijk onverwacht voor ons."
Uit het onderzoek bleek ook dat de helft van de it-systemen niet is geïntegreerd bij mkb-ondernemingen. Bedrijven stellen integratie uit vanwege angst voor het verlies van de flexibiliteit en de moeilijke technische integratie tussen de verschillende systemen. Daarnaast spelen de hoge kosten die upgrades en standaardisatie met zich meebrengen een grote rol. "In het verleden hebben ‘big bang’-implementaties niet altijd de beoogde resultaten gebracht", zegt Roland Bemelmans, partner bij IBM Business Consulting Services. "Daardoor hebben bedrijven de indruk dat het berekenen van terugverdieneffecten voor it-investeringen geen zin heeft."
In het mkb gebruikt 80 procent een erp- of warehouse managing systeem. Bij slechts 40 procent zijn deze applicaties geïntegreerd in andere beheerssystemen. Eenderde van de middelkleine ondernemers heeft geen crm-applicatie en 70 procent heeft geen hrm-systeem. "Bedrijven benutten de mogelijkheden die er vandaag de dag zijn zeker niet om te komen tot optimale verbetering van de bedrijfsprocessen", aldus Koen Rakers, marketing director bij Peoplesoft. "Wil je onderscheidt maken in deze concurrerende markt, zul je hier als bedrijf heel snel op moeten schakelen."< BR>

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Governance & Privacy

    Betrouwbare Ai? 7 criteria voor verantwoord gebruik

    Governance & Privacy

    Ethisch hacker en app-maker ruziën over privacy-lek in supporters-app

    Cloud & Infrastructuur

    Rijk scherpt cloudbeleid aan: minder afhankelijk van VS en strengere eisen, maar lange overgangstermijn

    Overheid

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs