Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

SoftwareOne sluit roerige tijd af met overname van concurrent Crayon

[Foto: Photo Magistr/Shutterstock.com]
20 december 2024 - 15:56ActueelSoftware & DevelopmentCrayonSoftwareOne
Diederik Toet
Diederik Toet

Het Zwitserse technologiebedrijf SoftwareOne koopt zijn Noorse concurrent Crayon Group voor omgerekend ruim 1,3 miljard euro. De twee ondernemingen staan bekend om hun Microsoft-dienstverlening. De overname lijkt het sluitstuk van een onstuimige periode bij SoftwareOne, die Amerikaanse investeerders achter zich aan kreeg.

Het gecombineerde bedrijf heeft een omzet van 1,6 miljard Zwitserse frank (ruim 1,7 miljard euro). Ongeveer 70 procent daarvan komt uit Microsoft-activiteiten, meldt Crayon-ceo Melissa Mulholland volgens Reuters. Zij gaat het samengestelde bedrijf leiden, samen met de kersverse SoftwareOne-ceo Raphael Erb. De onderneming werkt in meer dan zeventig landen en telt 13.000 werknemers.

SoftwareOne was de afgelopen periode zelf het onderwerp van een overnamestrijd. De Zwitsers ontvingen in de zomer van 2023 een miljardenbod van de Amerikaanse investeerder Bain Capital. Dat werd tot tweemaal toe van de hand gewezen. Begin 2024 besloot de raad van bestuur van SoftwareOne het bedrijf een zelfstandige naamloze vennootschap te laten blijven en op eigen kracht te groeien. Nu blijkt dat de vennootschap daarna op zoek ging naar een overnamekandidaat.

SoftwareOne en Crayon: groot in softwarelicenties

SoftwareOne staat bekend als wederverkoper, gespecialiseerd in softwarelicenties. De laatste jaren profileert het bedrijf zich als aanbieder van end-to-end-oplossingen, met cloud- en applicatiediensten, SAP-dienstverlening, digitale werkplekken, cybersecurity en fin-ops. Crayon is eveneens bekend als wederverkoper van softwarelicenties, softwarebeheer en cloudadvies. De bedrijven verwachten binnen anderhalf jaar kostenbesparingen van omgerekend 86 miljoen tot 107 miljoen euro. Dit komt bovenop eerdere kostenbesparingen van omgerekend 54 miljoen euro door SoftwareOne.

De overname gebeurt met aandelen en contanten. De Zwitsers bieden Crayon-aandeelhouders een premie van 36 procent ten opzichte van de slotkoers van 11 december. De raad van bestuur van Crayon adviseert om het bod van 172,50 Noorse kroon per aandeel te accepteren. De aandeelhouders en de mededingingsautoriteiten moeten hun fiat nog geven voordat de deal definitief is. De bedrijven verwachten dat alles is geregeld in het derde kwartaal van 2025.

Crayon nam in Nederland in mei 2019 Sequint over. Dat bedrijf, gevestigd in Capelle aan den IJssel, was een software-licentiespecialist. De overname moest de activiteiten in de Benelux vergroten. Het huidige kantoor van Crayon voor de Benelux staat in Amsterdam.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Bencis Capital laat oog vallen op Autodesk-expert Cadac

    Claim
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Autonomy-erfenis kost familie honderden miljoenen 

    ActueelSoftware & Development

    Terughoudend beeld halfjaarcijfers SAP, KPN, Randstad, ASM en CM.com

    injectie dollar investering kapitaal
    ActueelWerkplek & Beheer

    Inforcer opent Amsterdams kantoor en haalt 35 miljoen op

    Carrière

    Softwarepionier Willem Smit overleden

    AchtergrondSoftware & Development

    Drijvende computer Damen loopt vast voordat het fysiek te water gaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs