Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Palo Alto Networks kondigt grootse lancering aan

Geopolitieke chaos beïnvloedt cybersecuritybeleid bedrijven  

12 maart 2025 - 11:29ActueelSecurity & AwarenessKPMG
Alfred Monterie
Alfred Monterie

De veranderende geopolitieke situatie heeft grote invloed op het cybersecuritybeleid van Nederlandse bedrijven. Driekwart ziet de gevolgen van de verschuivingen die momenteel gaande zijn. Niet alleen neemt de bewustwording sterk toe, ook groeit de bereidheid zich actief aan te passen. 

Dit blijkt uit het KPMG Raad GeoPulse-onderzoek, een enquête die elk kwartaal wordt gehouden onder bestuurders en commissarissen van Nederlandse organisaties.

De dreiging op het gebied van cybersecurity is een hot topic, aldus de respondenten. Maatregelen variëren van grotere waakzaamheid tot het volop investeren in digitale transformatie op dit gebied.  Het gaat dan om het beschermen van intellectueel eigendom, gevoelige kennis of toegang tot systemen om potentieel toeleveringsketens te (kunnen) verstoren. Met name (staats)hackers uit Rusland, China en Noord-Korea worden als een groot gevaar gezien.

Nog meer onrust veroorzaken de economische sanctiemaatregelen, onzekerheden over geopolitieke samenwerking en plotselinge zwenkingen in beleid. Onlangs verordonneerde president Trump Rusland niet langer als een cybersecuritydreiging te zien; een maatregel die tot grote verontrusting leidde. Liefst 97% van de respondenten verwacht de komende twaalf maanden een grotere invloed op hun bedrijfsvoering door dit soort invloeden, waaronder een toename van protectionistische maatregelen.

Ook investeren in de VS is niet meer zonder politieke risico’s. Maar dit betekent nog niet dat bedrijven activiteiten naar Nederland terug gaan halen of naar Europa verplaatsen. Uit onderzoek van Berenschot, dat onlangs in opdracht van het ministerie van Economische Zaken is gedaan, blijkt dat ook de beperkte transparantie van leveringsketens een risico vormt. Met name elektronica is afhankelijk van kritieke grondstoffen van buiten Europa. De meest kritieke grondstoffen worden niet direct ingekocht maar zijn verwerkt in (elektronische) componenten.

Meer over

Cybersecurity

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Ernst-Jan Stigter directeur Sopra Steria Nederland, nepmails namens de NCSC (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Onkraakbaar: België en Luxemburg delen eerste grensoverschrijdende quantumverbinding

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Waarom het NCSC niet het nationale Csirt is

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs