Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
kaasschaaf
[Foto: Maarten Zeehandelaar/Shutterstock.com]

VodafoneZiggo schrapt 400 banen

07 mei 2025 - 09:36ActueelCarrièreVodafoneZiggo
Rik Sanders
Rik Sanders

VodafoneZiggo voert een reorganisatie door. Er verdwijnen vierhonderd banen in alle lagen van de organisatie, de helft via ontslag, de andere helft via natuurlijk verloop en niet verlengen van tijdelijke contracten. Het telecombedrijf liet vorige week weten dat de omzet en winst in het afgelopen kwartaal opnieuw daalden, net als het aantal klanten.

Om de resultaten te verbeteren heeft VodafoneZiggo een nieuw strategisch plan opgesteld. Het vereenvoudigen van de organisatie door banen te schrappen is een onderdeel daarvan, net als een herpositionering van het internetaanbod, een versnelling van de netwerkstrategie en gerichte investeringen in de kernactiviteiten. De ondernemingsraad moet de reorganisatie nog wel goedkeuren.

Het telecombedrijf boekte het afgelopen kwartaal een omzet van 926 miljoen euro, een daling van bijna 3 procent. Ook in het kwartaal daarvoor daalde de omzet. De brutowinst kwam uit op circa 407 miljoen euro, een min van 8 procent. Er werken zo’n zevenduizend mensen bij VodafoneZiggo. De kantoren bevinden zich in Utrecht, Amsterdam, Maastricht, Hilversum, Leeuwarden, Groningen en Nijmegen.

Prijzenslag

Financieel directeur Ritchy Drost zei eerder dit jaar tegen De Telegraaf dat de prijzenslag in de sector niet vol te houden is. Hij waarschuwt dat structurele kortingen en lage instaptarieven de markt verstoren en investeringen ondermijnen. ‘Wij zijn een bedrijf dat miljarden heeft geïnvesteerd in netwerken en diensten,’ zei Drost tegen het ochtendblad. ‘Als prijzen onder de kostprijs zakken, komt de kwaliteit van het netwerk op termijn in gevaar.’

In 2024 verloor VodafoneZiggo zo’n 104.000 internetabonnees, vooral aan de consumentenkant. Met name glasvezelaanbieders strooien met aanbiedingen maar ook Ziggo stunt af en toe met welkomstkortingen. Het aantal zakelijke klanten steeg eind vorig jaar wel.

VodafoneZiggo levert vaste, mobiele en geïntegreerde communicatie- en entertainmentdiensten aan consumenten en bedrijven. Op 31 december 2024 had het bedrijf ongeveer 5,6 miljoen mobiele, 3,4 miljoen video-, 3,1 miljoen breedbandinternet- en 1,3 miljoen vaste telefonieabonnees. De telco is een 50:50 joint venture tussen Liberty Global en Vodafone. 

Meer over

Reorganisatie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Saba, eiland, Caribisch
    ActueelCarrière

    Kort: Postcodes voor Caribisch Nederland, LAI uit Schiedam beste HPE-opleider, Gates fakkelt Musk af

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    ActueelCarrière

    Unica-ceo Andringa: ‘Wij nemen de regiefunctie nog steviger in handen’

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs