Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ondernemingskamer wijst KPNQwest-schikking VEB af

05 juli 2010 - 23:233 minuten leestijdActueelCloud & Infrastructuur
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

De Ondernemingskamer (OK) van het Gerechtshof te Amsterdam heeft vanochtend de curatoren van de failliete kabelaar KPNQwest gehonoreerd in hun verzet tegen het verzoek van de VEB om het onderzoek naar mogelijk wanbeleid bij KPNQwest te beëindigen.

Dit meldt de VEB in een persbericht: ‘Daarmee kan aan de schikking tussen enerzijds gedupeerde aandeelhouders en anderzijds KPN, Qwest en de (voormalige) bestuurder en commissarissen van KPNQwest voorlopig geen uitvoering worden gegeven.

Schikking
De VEB bereikte die schikking van 19 miljoen euro onlangs voor de groep van 5500 bij haar aangesloten gedupeerde beleggers. Voorwaarde voor de schikking, die door de beleggers met instemming werd begroet, was de beëindiging van de door de VEB eerder aanhangig gemaakte enquêteprocedure naar mogelijk wanbeleid bij KPNQwest.

Curatoren
De curatoren, die zich ruim 5 jaar niet in de procedure hebben laten zien en weigerden de kosten van het half miljoen euro kostende onderzoek te betalen, hebben de laatste jaren hun kaarten gezet op dure procedures tegen grootaandeelhouder Qwest in de Verenigde Staten. Nu daar onlangs – ruim acht jaar na het faillissement – alle vorderingen zijn afgewezen, is er een plotselinge belangstelling voor de VEB procedure.

De OK oordeelde dat het maatschappelijk belang en het belang van curatoren zwaarder wegen dan het belang van de schikking met gedupeerde beleggers. Het onderzoek dient volgens de OK te worden voortgezet, er dient openheid van zaken te worden gegeven en er dienen verantwoordelijkheden te worden vastgesteld.

Oneigenlijk gebruik procespositie
VEB directeur Jan Maarten Slagter betreurt de uitkomst en overweegt cassatie tegen de OK-beschikking in te stellen. ‘Door oneigenlijk gebruik van hun procespositie hebben de curatoren de aandeelhouders de kans op een redelijke compensatie van hun schade op korte termijn voorlopig ontnomen.

Het is merkwaardig en onbevredigend dat de Ondernemingskamer eind 2008 de procedure zou hebben beëindigd als de VEB niet met een half miljoen euro plus BTW over de brug zou zijn gekomen. Nu staat er blijkbaar een zwaarwegend maatschappelijk belang de beëindiging van dat onderzoek in de weg. Over dat belang hebben we niets gehoord toen het ging om de financiering.

Van de curatoren overigens ook niet. Het is een onjuiste gang van zaken dat een partij die jarenlang geen interesse toont in deze procedure doorslaggevend is in de belangenafweging van de Ondernemingskamer’.

VEB gaat door
De VEB zal ondanks deze teleurstellende beschikking blijven strijden voor een compensatie voor gedupeerde KPNQwest beleggers die zich bij de VEB hebben aangesloten’, zo besluit de VEB.

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Howden Nederland

    Pieter-Jan Lommerse (cio, Howden Nederland)
    Pijl naar rechts icoon

    Rabobank

    Corence Klop (ciso, Rabobank)
    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour (ciso, Budget Thuis)
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Brand NorthC‑datacenter onder controle, nog wel overlast klanten

    Cloud & Infrastructuur

    Brand bij datacenter NorthC in Almere [video]

    Overheid

    Nederlandse Staat kan verlengen met Solvinity

    Innovatie & Transformatie

    Delftse QuantWare bouwt grootste quantumprocessor-fabriek

    Cloud & Infrastructuur

    Gartner: overstap naar mainframe soms goedkoper dan bij VMware blijven

    Cloud & Infrastructuur

    Rechter kan verlenging DigiD-contract nog tegenhouden

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs