Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Datacenter & Infrastructure » Datacenter

Contract NS en DXC grootste van eerste kwartaal 2026

[Foto: Snehit Photo/ Shutterstock]
10 april 2026 - 11:133 minuten leestijdActueelDatacenterCegekaCimsolutionsDXC TechnologyHero Contracting ServicesNederlandse SpoorwegenNeed Staffing ITProtinus ITSeven StarsSopra SteriaVPPipeline
Rik Sanders
Rik Sanders

De meest opvallende gunning van het eerste kwartaal van 2026 was het hostingcontract dat NS sloot met DXC Technology. Niet alleen omdat het om de grootste overeenkomst ging maar ook vanwege het geopolitieke staartje dat de deal kreeg. Dat blijkt uit de nieuwe editie van VPPipeline Market Pulse.

De overeenkomst tussen NS en DXC heeft een waarde van vierhonderd miljoen euro en een maximale looptijd van twaalf jaar en was daarmee de grootste van het afgelopen kwartaal (voor zover bekend; van niet alle deals is de omvang vrijgegeven). Het contract zorgde bovenal voor de nodige media-ophef omdat het hier om een Amerikaanse it-leverancier gaat en NS vitale diensten levert. In het kader van de digitale soevereiniteit was er veel kritiek op deze keuze te horen.

NS wees in een reactie erop dat DXC via een formele Europese aanbesteding (‘hosting, technisch applicatiebeheer en ketenmonitoring’) de opdracht in de wacht wist te slepen. Het is op dit moment niet mogelijk een Amerikaans bedrijf te benadelen of te weren bij een Europese aanbesteding, aldus de spoorwegen.

Volgens de NS gaat het bovendien om niet-missiekritische systemen en verwerken de applicaties geen gegevens van reizigers of collega’s. Bijvoorbeeld systemen die gebruikt worden in de werkplaatsen voor renovatie en onderhoud van treinen en het systeem voor de financiële planning voor de afdeling financiën. Eerder was het beheer van deze systemen overigens in handen van het ‘Nederlandse’ KPN.

82 deals

Het eerste-kwartaaloverzicht 2026 van VPPipeline, een register voor gepubliceerde Nederlandse it-transacties met een waarde boven de één miljoen euro, telt 82 contracten. De meeste ervan (33) zijn managed services en outsourcing-overeenkomsten. Die dominantie zal de komende tijd nog voortduren omdat er veel contracten aflopen. Op de tweede plek staat met 23 deals de categorie ‘Assets & Licensing’ (inkoop van hardware en software).

Plek drie is voor de categorie ‘Consulting & Projects’ (twintig contracten); daarin is wel een stijging te zien. Volgens VPPipeline is dit een mix van kleinere en grotere opdrachten bij verschillende typen organisaties, passend bij de groeiende vraag naar ai. Verder registreerde het bedrijf in het eerste kwartaal van 2026 slechts zes inhuurcontracten. Maar dat was naar verwachting omdat de piek hiervan doorgaans aan het eind van een jaar te zien is (met name bij de rijksoverheid). 

Grootste drie deals eerste kwartaal 2026

1) Nederlandse Spoorwegen, hosting, technisch applicatiebeheer en monitoring, zes jaar (met optie tot verlenging met twee keer drie jaar), vierhonderd miljoen euro. Leverancier: DXC Technology.

2) Alliander, softwarebroker, acht jaar, maximale waarde 350 miljoen euro. Leverancier: Protinus IT.

3) Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OCW), inhuur ict-professionals, vier jaar, waarde zo’n 160 miljoen euro. Leveranciers: Cegeka, Cimsolutions, Hero Interim Professionals, Need Staffing, Sopra Steria en Seven Stars.

Bron: VPPipeline Market Pulse

Meer over

AanbestedingHostingInhuurWie gunt wat

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    TenneT blijkt koper van datacenter ITB2 in Apeldoorn  

    Datacenter

    ITB2 Datacenters gaat na dertig jaar stoppen

    IT Strategy & Governance

    Waarom datasoevereiniteit over controle gaat, en niet over geografie

    Cloud & Infrastructure

    Gartner verhoogt groeiprognose it-uitgaven

    Cloud & Infrastructure

    Chipmachine-maker Besi floreert onder ai-hausse

    Data & AI

    Kort: Leaseweb koopt VMware-klantenbestand van ITQ, Amerikaanse datacenters stuwen omzet Randstad (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs