Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

SAP pompt 100 miljoen in meer inzet van ai-agents

08 juli 2026 - 07:003 minuten leestijdActueelInnovatie & TransformatieSAP
Pim van der Beek
Pim van der Beek

SAP steekt honderd miljoen euro in een mondiaal innovatieprogramma dat klanten moet helpen om sneller aan de slag te gaan met ai-agents. Per project kan tot honderdduizend euro worden ingezet om een eerste ai-toepassing in productie te brengen. Nederland bijvoorbeeld loopt volgens de softwarereus achter in de adoptie van ai-agents.

‘Nederlandse bedrijven moeten ai uit de pilotfase halen en inzetten in verkoop, diensten, commercie en marketing’, klinkt het in een persbericht. Zij experimenteren volop met ai, maar volgens SAP blijft het vaak bij toepassingen voor persoonlijke productiviteit, zoals het schrijven van e-mails of het samenvatten van vergaderingen. De volgende stap ligt in ai-agents die meewerken in bedrijfsprocessen. De beloofde honderd miljoen is voor klanten wereldwijd. Over hoe de toekenning van de bedragen voor de implementatie van ai-agents precies in zijn werk gaat, heeft Computable nog wat vragen uitstaan.

Op dit moment zijn er nog geen Nederlandse aanvragen ingediend, deelt hoofd-expert klantervaring voor SAP, Alex Timlin, Hij ziet dat veel organisaties ai nog vooral onderzoeken, terwijl de volgende stap juist ligt in concrete implementaties.

Silo’s beperken de klantervaring

‘Hoewel bedrijven de afgelopen jaren hebben geïnvesteerd in crm, erp, commerce, marketingsoftware en dataplatformen, werken die systemen vaak nog onvoldoende samen. Daardoor moeten medewerkers informatie uit verschillende applicaties verzamelen voordat zij een klant kunnen helpen’, schrijft SAP. Het bedrijf hoopt met het innovatieprogramma voor ai-agents de context te bieden waarin die losse systemen beter samenwerken. ‘Dat heeft direct invloed op de klantervaring. Een levering die vertraging oploopt, raakt niet alleen de logistiek, maar ook service, sales en finance. Wanneer informatie verspreid staat over meerdere systemen, wordt het moeilijk om klanten snel en consistent te helpen’, aldus SAP. Timlin ziet dat ai-agents juist in die processen waarde toevoegen. ‘Niet door medewerkers te vervangen, maar door repetitieve werkzaamheden over te nemen en relevante informatie automatisch beschikbaar te maken.’

Anthropic en AWS

Met het innovatieprogramma wil SAP organisaties helpen de stap te zetten van experiment naar productie. Het programma is niet beperkt tot SAP-technologie. Klanten kunnen SAP-data combineren met ai-modellen en data uit onder meer Databricks, Snowflake, Microsoft Azure, Google Cloud, OpenAI, Anthropic en AWS.

Het bedrijf benadrukt dan een eerste project niet groot hoeft te zijn. ‘Een ai-agent die servicevragen sneller verwerkt, salesadministratie automatiseert of productinformatie beter beschikbaar maakt, kan al voldoende zijn om de meerwaarde aan te tonen.’ Organisaties beginnen met een concreet bedrijfsprobleem en niet met de technologie zelf, deelt de multinational.

Verschil belofte en praktijk

De beloften van ai zijn enorm, maar de praktijk is vaak weerbarstig. Computable sprak eind mei 2026 met procesmanager Erik Grave van Gasunie tijdens het SAP Sapphire‑congres in Madrid. Daar presenteerde SAP 224 agents en een nieuw ai‑platform voor de het autonome grootbedrijf (autonomous enterprise). Grave schetst in het artikel ‘SAP’s autonome enterprise botst op praktijk bij Gasunie’ hoe groot de afstand tussen belofte en praktijk binnen zijn bedrijf nog is.

Meer over

agentic aiAIERPSAP-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Zit de database aan zijn limiet? NIS2 vraagt om een nieuw fundament

    Innovatie & Transformatie

    ArcelorMittal en AWS bundelen krachten voor industriële automatisering

    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: persoonlijker, scherper en dichter bij de klant

    Innovatie & Transformatie

    Ai-gestuurde soft­wa­re­ont­wik­ke­ling verlost bedrijven van handboeien van saas-soft­wa­re­li­cen­ties

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prijs­ver­ho­ging

    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duurzame software- en businesskwaliteit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs