Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ODF- en OpenXML-vertalers zien het levenslicht

11 februari 2007 - 00:24ActueelSoftware & DevelopmentMicrosoftSun
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

De eerste versie van de door Microsoft gesteunde OpenXML Translator is verschenen. Deze conversietool slaat een brug tussen het OpenXML- en ODF-bestandsformaat (open document format). Sun Microsystems komt met zijn eigen vertaalinstrumentje voor Microsoft Office.

De OpenXML Translator is een plug-in voor Word 2007, dat OpenXML als standaardformaat heeft, maar de tool werkt ook met oudere versies van Microsofts tekstverwerker. De volgende fase voor de samenwerkende Franse, Duitse en Indiase bedrijven (respectievelijk CleverAge, Dialogika en Aztecsoft) is conversie voor spreadsheet-applicatie Excel en presentatie-applicatie Powerpoint.

Microsoft financiert de ontwikkeling van dit conversieproject, maar draagt zelf geen code bij. De Office-leverancier prefereert het zelf ontwikkelde OpenXML. Critici zien in OpenXML toch een gevaar voor leveranciersafhankelijkheid; informatie zou 'gevangen' kunnen zitten in een bestandsformaat dat dan gekoppeld is aan specifieke applicaties. De conversietool moet die zorgen wegnemen, maar het is wel een plug-in voor Microsofts kantoorsoftware.

OpenXML-tegenhanger ODF is ontwikkeld door het OASIS-consortium, dat IBM en Sun onder de leden telt. Beide op XML gebaseerde bestandsformaten zijn officieel open standaard; de eerste is geratificeerd door de ECMA (European Computer Manufacturers Association), de tweede door de ISO. Microsoft heeft 'zijn' standaard na de goedkeuring door de ECMA nu ook ingediend bij de ISO.

Sun meldt alvast dat het ook een vertaaltool klaar heeft voor Microsofts documenten, de StarOffice 8 Conversion Technology Preview plug-in. Die moet het mogelijk maken te converteren tussen OpenOffice Writer documenten (.odt) en Word-documenten (.doc). Midden februari is de tool te downloaden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Jacob Spoelstra blazen vermoeiend
    Overheid

    Spoelstra Spreekt: Kleuter

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Data & AI

    De transformatie van OpenTable

    Software & Development

    Connected Capital koopt Spit en Noctua

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Data & AI

    Hoe tem je een ai-agent?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs