Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Wereldwijde liberalisering telecommunicatie dichterbij

21 november 1996 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Daags nadat de Europese Unie concessies deed aan een wereldwijde liberalisering van de telecommunicatiemarkt, hebben ook de Verenigde Staten water in de wijn gedaan.

Hiermee is de kans aanzienlijk groter geworden dat voor de uiterste datum van 15 februari 1997 hierover internationale overeenstemming wordt bereikt. De Wereld Handels Organisatie (WTO) is daarvoor het aangewezen platform. Het officiële overleg begint in januari. De volgende maand komen de WTO-ministers al samen in Singapore om de voornaamste geschillen op te lossen.
Mislukken de onderhandelingen in WTO-verband toch, dan zal naar alle waarschijnlijkheid deze eeuw geen verdrag meer mogelijk zijn. In april van dit jaar bleek een akkoord nog niet haalbaar. Verschillende landen weigerden buitenlandse maatschappijen toegang tot hun binnenlandse markten.
Tot de voornaamste struikelblokken behoorden de twee kwesties waarvoor de Europese Unie en de Verenigde Staten nu concessies hebben gedaan. Beide aanbiedingen kwamen binnen op het moment dat de lidstaten van de WTO in Genève bijeen waren om het overleg in januari voor te bereiden.
De Europese Unie heeft een snellere liberalisering van de telecommunicatiemarkten in enkele lidstaten aangeboden. Vrijwel alle algemene beperkingen in de grotere Europese markten zullen worden opgeheven, als het tot een multilaterale overeenkomst komt. De beperkingen die Spanje en België wilden opleggen aan buitenlandse investeerders, zijn van de baan. Maar Frankrijk en Portugal houden nog wel restricties aan. Verder hebben enkele zuidelijke lidstaten kleinere concessies gedaan. Alle beperkingen op satelliet-diensten worden opgeheven. De Amerikaanse regering heeft direct positief gereageerd op het aanbod van de Europese Unie. Buitenlandse telecommunicatiebedrijven die door de Atlantische Oceaan onderzeese kabels aanleggen, mogen in Amerika aan land komen. Niet-Amerikaanse maatschappijen krijgen verder de toegang tot de Amerikaanse markt voor satelliet-communicatie. De liberalisering geldt ook voor diensten die via de kabel worden aangeboden.
De Amerikaanse handelsvertegenwoordiger Jeffrey Lang zei dat het nu aan andere WTO-leden is om concessies te doen. Hij doelde op enkele landen in Azië en Latijns-Amerika.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitale connectiviteit en cybersecurity in de logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    privacy
    Cloud & Infrastructuur

    Transparantie, redundantie en weerbaarheid: fundament voor vertrouwen in mobiele netwerken

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Evides selecteert Digital Survival Company en KPMG in zee met Databricks (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    VUB neemt nieuwe supercomputer Sofia in gebruik

    Cloud & Infrastructuur

    Lenovo start refurbish-dienst voor bedrijven

    Risico, risk
    Security & Awareness

    Phishing en verouderde software vormen (nog altijd) grootste risico

    Data & AI

    Nvidia stopt Synopsys van Aart de Geus twee miljard toe

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs