Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Wlan ondergeschoven kindje

27 maart 2003 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Er staan ons dit jaar geen spectaculaire nieuwe wifi-producten te wachten, afgaand op het aanbod van de ict-beurs Cebit. Bij producenten als Cisco, Symbol en 3Com duwde de aandacht voor andere producten de wat belegen wlan-apparatuur naar de achtergrond.

Cisco, Symbol en 3Com, die hun sporen inmiddels met de verkoop van Ieee 802.11b-basisstations en netwerkkaarten hebben verdiend, lieten weinig nieuwe producten zien. 3Com toonde zijn begin dit jaar aangekondigde producten voor de Ieee 802.11a en voor ondersteuning van stroom over utp-bekabeling. Lichtpuntje was de producent van wlan-apparatuur Linksys, die zijn nek uitsteekt met een op Ieee 802.11g-standaard gebaseerd basisstation en idem netwerkkaart.
De g-standaard verhoogt de capaciteit van draadloze netwerken tot 54 Mbps. Daarnaast maakt deze standaard gebruik van de 5 en de 2,4 Ghz-band. Deze laatste is nu in gebruik bij de courante Ieee 802.11b-standaard. Voordeel van ‘g’ is dus dat de ‘oude’ netwerkkaarten het straks blijven doen, ook al staan ze op een lager pitje dan het nieuwe g-basisstation eigenlijk zou kunnen ondersteunen.

Gewaagd

Linksys zegt weinig problemen met zijn nieuwe apparatuur te verwachten, ook al loopt het vooruit op de standaard. Het bedrijf betrekt de chipsets voor zijn apparatuur bij chipproducent Broadcom, die eind vorig jaar met een g-versie uitkwam. Mogelijke afwijkingen van de standaard zijn later door een opwaardering van de firmware glad te strijken, zo geeft het bedrijf aan. Cisco heeft een bod op dit bedrijf uitgebracht. Ratificatie van 802.11g volgt deze zomer. Certificering van de eerste producten staat voor de maanden daarna gepland.
Daarnaast was er op de Cebit veel aandacht voor het technisch doorlichten van draadloze en natuurlijk ook vaste netwerken. Het Britse Network Instruments, Acterna, Network Associates en het Duitse Rohde & Schwarz lieten producten zien, waarmee bouwers van wifi-netwerken zeker hun voordeel kunnen doen. Kleine starters op wlan-gebied, die zich richten op het beheer, waren in Duitsland niet te vinden. Hetzelfde gold voor switches die zorgen voor een betere integratie met vaste netwerken. Ook Intel had de in wlan gespecialiseerde bedrijfjes waar het onlangs een fiks aantal miljoenen euro’s voor vrij maakte thuis gelaten om niet teveel aandacht weg te halen bij het net geïntroduceerde chipprogramma voor draadloze netwerken Centrino.

 
Sytse van der Schaaf

Meer over

NetworkingWifi

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Awareness

    5 adviezen voor be­drijfs­con­ti­nu­ï­teit bij brand

    Carrière

    Kort: Aantal it-vacatures gedaald, Cegeka doet eerste Zwitserse overname (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    FME wil beter klimaat voor eigen chipindustrie

    inQdo
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog niet

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Overheid

    Re­ge­rings­par­tij­en tegen snel Kamerdebat over DigiD

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs