Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft onarmt Internet vrij laat

04 april 1996 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Hans Doorn
Hans Doorn

SCHIPHOL – "We waren zo druk met andere technologieën dat het Internet er even bij ingeschoten is. Daarin komt nu verandering. We omarmen het en bouwen ondersteuning ervoor in onze produkten." Met die woorden opende Dilip Mistry, produktmanager Internet Platform & Tools van Microsoft, een bijeenkomst waarin het bedrijf de strategie rond het Net ontvouwde. "We staan aan het begin van de ontwikkeling van dit net en wij hebben ons voorgenomen het tot nu toe statische Internet dynamisch te maken."

Daartoe heeft het bedrijf Active X ontwikkeld, de verzamelnaam voor technologie om in web-pagina’s actieve componenten op te nemen die vergelijkbaar zijn met de huidige Ole-objecten. Internet Explorer 3.0, dat nu in de bèta-fase verkeert, ondersteunt reeds de Active X-controls die compatibel zijn met Ole-controls. De component Scripting maakt het mogelijk om script-talen zoals Vbscript en Javascript uit te voeren. Microsoft heeft daartoe een licentie-overeenkomst met Sun Microsystems gesloten voor ondersteuning van de programmeertaal Java.
De component Multimedia zal bestaan uit de ondersteuning van Direct 3D, een snelle weergave van 3D-objecten, en Activemovie dat mogelijkheden biedt om geluid en bewegend beeld vanaf het Internet weer te geven. Het derde onderdeel van de Multimedia-module is Active Vmrl, volgens het bedrijf de nieuwe generatie in verlevendigde web-pagina’s.

Open standaard

"Net als Ole is Active X een, door iedereen te gebruiken, goed gedocumenteerde open standaard. Daarmee onderscheidt het zich van de plug-ins van Netscape", aldus Mistry. "Bovendien zullen we om het succesvol te maken ons ook concentreren op andere platformen zoals Apple en Unix." Microsoft heeft daartoe een overeenkomst gesloten met Macromedia dat de Active X-technologie overzet naar het Macintosh-platform, en met Bristol en Mainsoft die de integratie in Unix ter hand nemen.
In de tweede helft van dit jaar zal zowel voor Windows 96 als NT 4.0 een ‘Internet add-on’ beschikbaar komen, waaraan nu onder de codenaam Nashville gewerkt wordt. Deze toevoeging zal bestaan uit de Internet Explorer 3.0 en een nieuwe Explorer waarin zowel de Internet- als de Windows-bronnen zijn weergegeven. HD

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Europese Unie
    AchtergrondData & AI

    Wake-up call voor inkopers ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs