Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft gokt op hogere rechter

06 april 2000 - 22:00AchtergrondInnovatie & Transformatie
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Microsoft speelt hoog spel in de antitrustzaak die de Amerikaanse overheid en negentien federale staten hebben aangespannen. Ondanks de dreigende veroordeling door rechter Thomas Jackson, verwierp de softwaremaker het schikkingsvoorstel van de tegenpartij. Bill Gates en Steve Ballmer weten immers dat de tijd in hun voordeel werkt.

De nederlaag die Microsoft deze week in de rechtszaak leed, kwam niet als een verrassing. Het definitieve oordeel van rechter Jackson wijkt namelijk nauwelijks af van zijn voorlopige feitenvinding van november vorig jaar.
Toch weigerde de onderneming in de dagen voor de uitspraak vergaande concessies te doen om de nederlaag te ontlopen. Microsoft gokt liever op een goede afloop.

Opsplitsing

De softwarefabrikant liet na het stuklopen van de onderhandelingen weten dat de aanklagers het onderling niet eens waren over de remedies tegen Microsoft. Bill Gates verklaarde dat de uiteindelijke voorstellen van de tegenpartij te ver gingen en onacceptabel waren voor zijn bedrijf.
Microsoft verkiest hiermee de onzekerheid van de langdurige rechtszaak boven de zekerheid van een schikking, ondanks het feit dat het ministerie van Justitie bereid leek te zijn om een opsplitsing van Microsoft – de meest vergaande sanctie die het bedrijf kan treffen – te laten varen voor een schikking. En in de rechtszaak is deze remedie nog niet van tafel. Het bedrijf speelt een hoog spel van alles-of-niets. Inmiddels heeft Microsoft hoger beroep aangetekend tegen de uitspraak.

Eerder succes

John Mangelaars, directeur Microsoft Benelux, vindt het logisch dat Microsoft vertrouwen heeft in de goede afloop. "Wij hebben in deze zaak al eerder succes geboekt in hoger beroep." Hij doelt hiermee op de uitspraak die een rechtbank in 1998 in hoger beroep deed over de koppeling van besturingssysteem Windows 95 en browser Internet Explorer. De rechters verwierpen destijds een eerdere uitspraak van Thomas Jackson en stelden Microsoft in het gelijk. "Vervolgens heeft het ministerie van Justitie zijn aanklacht aangepast. En dat mag volgens ons helemaal niet."
Bovendien werkt de tijd in het voordeel van Microsoft. De rechtszaak kan, gezien de beroepsmogelijkheden, nog enige jaren duren. Tegen de tijd dat het hooggerechtshof zich over de zaak buigt, ziet de markt er heel anders uit. Door de opkomst van Internet, mobiele telefonie en digitale televisie, is het onwaarschijnlijk dat Microsoft over enkele jaren nog steeds een dominante positie inneemt. "Wij gaan in die nieuwe markten wel een significante, maar geen dominante rol spelen", aldus Mangelaars.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    Innovatie & Transformatie

    Prosus lanceert ai-tools voor ‘niet-it’ers’

    Innovatie & Transformatie

    Ai-model met ruim 400 miljard parameters wint Europese ai-competitie

    Data & AI

    Wat loopt er mis bij Accenture?

    Innovatie & Transformatie

    Rotterdam gaat quantumbeveiligde communicatie in de praktijk testen

    Innovatie & Transformatie

    Max Wellings CuspAI hengelt 400 miljoen binnen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs