Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Belgacom gaat onderdelen verder integreren

03 augustus 2009 - 07:583 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurBelgacom

Belgacom gaat zijn filialen Proximus, Telindus en Skynet nagenoeg volledig integreren. Dat maakte het telecombedrijf bekend tijdens de presentatie van de halfjaarresultaten.

Proximus, Telindus en Skynet zijn nu nog aparte nv’s, met een eigen raad van bestuur, een aparte sociale vertegenwoordiging en eigen personeelsstatuten. Die structuur zou tegen begin volgend jaar moeten verdwijnen: iedereen wordt ondergebracht bij de Belgacom-groep. Scarlet en BICS zijn niet bij de operatie betrokken.

Belgacom is al langer bezig met de integratie van de verschillende activiteiten. De directiestructuur werd reeds opgedeeld in een "consumenteneenheid" en een "bedrijfseenheid", waaronder het personeel van de verschillende dochtermaatschappijen moest samenwerken.

Maar volgens topman Didier Bellens kan het nog efficiënter. "Dit zal beter beantwoorden aan de wensen van de klanten, die slechts één aanspreekpunt willen. Ook zal het voor het personeel eenvoudiger worden te weten aan wie men moet rapporteren."

De maatregel treft zowat 2.000 personeelsleden van Proximus, 500 bij Telindus en zo’n 70 van Skynet. Bij het opslorpen van de filialen zijn geen naakte ontslagen voorzien. Via natuurlijke afvloeiingen (600 à 900 per jaar) en herscholing van het personeel, verwacht men de hele operatie geruisloos te kunnen afronden. Het personeel van Telindus zal ook in Haasrode tewerkgesteld kunnen blijven. De verschillende merknamen zullen voorlopig blijven bestaan.

Te strakke timing
De vakbonden zijn alvast niet te spreken over de timing die Belgacom voorzien heeft. De directie wil de operatie rond hebben tegen 1 januari 2010, maar de vakbonden vinden de tijd te kort om tot een onderhandelde oplossing te komen voor de loon- en arbeidsvoorwaarden van het betrokken personeel. De onderhandelingen starten vandaag.

"Men wil de onderhandelingen rond hebben op anderhalve maand tijd en stelt een kalender voor met talloze vergaderingen in augustus. Tal van vakbondsmensen zijn in die periode echter met vakantie. Voor de integratie van de staf- en supportdiensten, die vorig jaar werd doorgevoerd, is twee jaar onderhandeld en nog werden achteraf een aantal gemaakte afspreken niet nagekomen", aldus Bernadette Mussche (BBTK). Ook LBC-collega Robert Veekman is niet te spreken over de timing. "Belgacom heeft zich inhoudelijk duidelijk zeer goed voorbereid en wil ons nu in snelheid pakken. Wij hebben hierover maandag (vandaag, nvdr) om 11 uur een afspraak met de bevoegde federale minister Steven Vanackere", aldus Veekman.

Wat de toekomstige loon- en arbeidsvoorwaarden bij de Belgacomdochters betreft, beperkt de directie zich volgens de vakbonden tot de mededeling dat men de waarborgen in cao 32bis en de Europese richtlijnen voor overnames zal respecteren.

 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs