Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ECM-markt Nederland goed voor 360 miljoen euro

24 juli 2009 - 10:493 minuten leestijdActueelWerkplek & Beheer
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

Strategy Partners Nederland heeft het ‘ECM in Nederland’ marktonderzoek afgerond over de marktontwikkelingen met betrekking tot Enterprise Content Management (ECM) software en implementa­tiediensten. Dit recente onderzoek door Strategy Partners toont aan dat in 2008 de Nederlandse marktomvang voor ECM software en implementa­tiediensten is gestegen met gemiddeld 3,5 procent tot ruim 360 miljoen euro.

De resultaten van de eerste helft van 2009 geven een overwegend positief beeld. Voor de tweede helft van 2009 en het hele jaar 2010 zijn de verwachtingen over het algemeen zeer positief.

ECM resultaten in 2008

"Het jaarlijkse ECM markt- en marktpositie onderzoek toont aan dat dit specifieke segment van de ICT software- en dienstenmarkt relatief stabiel is", stelt Hans Kaashoek, managing partner van Strategy Partners Nederland. "Met een overall gemiddelde groei van 3,5% in 2008 is de gemeten omzet in ECM software en direct daarmee verband­houdende applicaties en implementatiediensten gestegen tot ruim €360 miljoen."

Het onderzoek richt zich op de verschillende segmenten van de Nederlandse ECM markt.
De gemiddelde groei van 3,5% is het overall resultaat van zeer verschillende groei tempo’s in de diverse deelsegmenten van de ECM markt. De internationale ECM softwareleveranciers zoals EMC, IBM, Interwoven, Open Text, en Oracle zagen hun totale software- en implementatiediensten omzet met enkele procenten teruglopen.

Mogelijk als gevolg hiervan zagen de grote ICT dienstverleners (onder andere Accenture, Atos Origin, Capgemini, Logica, Unisys) hun omzetgroei in ECM gerelateerde implementatieprojecten afvlakken tot 1,5%.

De gespecialiseerde ECM implementatie dienstverleners (zoals Delt, DocsPro, Informed Consulting, Ricoh, The One, Novadoc, VLC, enz.) realiseerden een gemiddelde groei van ruim 5%. Deze groei werd primaire beperkt door een structureel tekort aan voldoende hoog gekwalificeerde medewerkers.

De lokale EDMS/ECM software- en applicatieleveranciers (onder andere Acanthis, BCT, Centric, Circle software, Decos, Expansion, K+V van Alphen, SquareDMS, VDD IQware, ZyLAB) realiseerden een omzetgroei van gemiddeld 15%, soms met grote verschillen per bedrijf.

ECM in 2009 en 2010

Kaashoek: "Direct na de afsluiting van de eerste helft van 2009 heeft Strategy Partners de diverse ECM software- en dienstenleveranciers gevraagd naar de resultaten gedurende de eerste helft van 2009 en de verwachtingen voor de rest van 2009 en 2010. Een en ander ten opzichte van de zelfde periode van het jaar ervoor."

De geconsolideerde resultaten voor de eerste helft van 2009 geven aan dat 33% van de bedrijven een ECM omzetterugval van 0-25% zag plaatsvinden. 37% realiseerde een omzetgroei van 0-10% en 30% realiseerde meer dan 10% omzetgroei.

Voor de tweede helft van 2009 zijn de algemene vooruitzichten van de ECM software- en dienstenleveranciers een stuk gunstiger. Slechts 17% verwacht een omzetafname van 0-25%. 33% verwacht een omzetstijging van 0-10% terwijl 50% een omzetgroei van meer dan 10% verwacht. De ECM suite leveranciers zijn het meest positief.

Voor heel 2009 verwacht 79% van de leveranciers een omzetgroei en 60% een marge­groei te gaan realiseren.

Gevraagd naar de verwachte omzet in 2010 voorziet 25% een omzetgroei van 0-10% en 60% een omzetgroei van meer dan 10%.

"Gesteld kan worden dat de totale ECM markt in Nederland zich, ondanks de recessie, nog steeds positief ontwikkelt", aldus Hans Kaashoek. "Het blijkt dat een duidelijk in de markt herkenbare en gespecialiseerde ECM dienst of oplossing een goede bescherming is tegen een eventuele recessie."

 

Meer over

Diensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    Cloud & Infrastructuur

    Zo voorkom je te grote afhankelijkheid van cloudleveranciers

    Klantcontact met ai
    Data & AI

    Technologie (ook ai) is geen doel, wat telt is wat je er mee doet 

    Linux
    Werkplek & Beheer

    Linux groeit gestaag op de business-pc

    Werkplek & Beheer

    Digitale weerbaarheid vereist verschuiving van reactief naar proactief

    Freelancer
    Carrière

    Zzp’er in de it flirt met dienstverband

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs