Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Zuid-Holland wint Zilveren E

01 juni 2007 - 13:524 minuten leestijdAchtergrondOverheid
Bas Berwers
Bas Berwers

De provincie Zuid-Holland heeft dit jaar de ‘Zilveren E’ gewonnen, de prijs voor het beste provinciale ict-project. De prijs is toegekend voor www.zuidholland.nl, de vernieuwde website van de provincie, die in de race om de ‘E’ twee andere provinciale projecten versloeg.

De ‘Zilveren E’ is een prijs van e-Provincies. Dit gezamenlijke project van de twaalf Nederlandse provincies moet ervoor zorgen dat zij op ict-gebied meer met elkaar samenwerken, zich klantgerichter opstellen – inclusief ‘intensivering van het contact met de samenleving’ – en kennis uitwisselen. In elk geval dit laatste lijkt nu rond zuidholland.nl te lukken. “Door alle aandacht rond de prijs tonen andere provincies en overheidsinstanties inderdaad interesse”, zegt Jeroen Disco, hoofd vormgeving en interactieve media bij de bekroonde provincie en hoofdredacteur van zuidholland.nl. “Maar andersom zijn dit soort contacten ook voor óns nuttig. Het ministerie van Binnenlandse Zaken bijvoorbeeld is al ver met bewegend beeld. We willen graag weten wat daar de aanpak is, om ónze website verder te verbeteren.”

Zuid-Holland versloeg bij de verkiezing van de Zilveren E de provincies Noord-Brabant, die genomineerd was met het project ‘Digitaal subsidie aanvragen’, en Zeelands ‘JouwZeeland.nl’, een op jongeren gerichte site. De jury verwoordde het als volgt: “Alle drie voldeden aan onze criteria: voordeel voor de klant, innovativiteit en actualiteit. Maar Zuid-Holland sprong er net even bovenuit”.

Zuid-Holland viel in de prijzen met ‘Op weg naar de elektronische overheid’, een projectnaam die de lading beter dekt dan alleen ‘www.zuidholland.nl’. “De website is eigenlijk slechts de buitenkant van een geheel nieuw automatiseringssysteem, voor alle 2200 medewerkers van de provincie”, legt Disco uit. “Alle administratie is nu geautomatiseerd en er is ook een vernieuwd intranet. Dat bevat alle functies van zuidholland.nl, plus nog een aantal andere mogelijkheden zoals het reserveren van vergaderzalen, het bestellen van treinkaartjes en inzage in stukken die nog niet openbaar zijn.”

Doelgroepen

Aan het vernieuwde www.zuidholland.nl, dat sinds november 2006 in de lucht is, ging een zorgvuldige aanloop vooraf. “We hebben uitgebreid onderzoek gedaan naar wat onze voornaamste doelgroepen – bedrijven, burgers en medeoverheden – van een provinciale website verwachten”, licht Disco toe. “Dat bleek te zijn: nieuws en informatie, elektronische diensten en documenten. We hebben dat vertaald in ‘Nieuws’, ‘E-Loket’ en ‘Documenten’. Die drie spaces staan uiteraard op de homepage, maar zijn ook toegankelijk vanaf alle onderliggende pagina’s. Dat zorgt voor een snelle en publieksvriendelijke ontsluiting van informatie, producten en diensten. Een goed voorbeeld hiervan is ons E-dossier. We hebben het nu technisch zo geregeld dat documenten die onze medewerkers opslaan, automatisch beschikbaar zijn via de website. Waarbij wel geldt: alles is openbaar, tenzij het wettelijk nog niet mag.”

Met dit soort verbeteringen is zuidholland.nl meteen op de goede weg bij het verwezenlijken van een belangrijk ict-doel van het actieprogramma Andere Overheid: denken vanuit de burger – de ‘klant’ – en niet vanuit de automatiseerder. “Daar hebben we binnen onze organisatie veel aandacht voor”, claimt Disco. “De klassieke strijd tussen techneuten en ontvangers is voorbij, er wordt nu echt vanuit de gebruikers geredeneerd, door beide bloedgroepen in de organisatie.”

Webredactie

Zoals het een goed hoofdredacteur betaamt, is achteroverleunen er voor Disco niet bij. “Goed worden is één, blijven is twee”, weet hij. “We gaan nog harder werken aan de actuele berichtgeving, onder meer door de webredactie uit te breiden. Ook gaan we serieus werk maken van bewegend beeld, met bijvoorbeeld eigen journaals of webcasts van vergaderingen.”

www.zuidholland.nl, www.eprovincies.nl, www.andereoverheid.nl

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    UWV houdt geloof in dreigend it-fiasco: BMS

    Falen, fiasco, vallen, mislukt
    Overheid

    Een nieuw, uniek ict-dieptepunt bij het UWV

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Security & Awareness

    Data van vrijwel alle inwoners buitgemaakt bij cyberaanval Epe

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs