Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Van Vliet: Het is stil in de Apenheul

28 april 2008 - 14:50OpinieIT Strategy & GovernanceBelastingdienst
Robert van Vliet
Robert van Vliet

Het stadion van de noodlijdende eerste divisievoetbalclub AGOVV Apeldoorn ligt niet ver van de landelijk bekende dierentuin Apenheul. De belabberde prestaties worden gedeeld met de buurman, het automatiseringscentrum van de Belastingdienst, sinds enkele jaren Centrum voor ICT genaamd.

'Het is stil in de Apenheul.' Dat zingen de supporters van tegenstanders in het stadion van de noodlijdende eerste divisievoetbalclub AGOVV Apeldoorn. Stadion Berg en Bos ligt niet ver van de landelijk bekende dierentuin Apenheul. Na vijf jaar betaald voetbal in Apeldoorn bungelden ‘De Blauwen', zoals AGOVV ook wel wordt genoemd, dit seizoen troosteloos onderaan in de competitie met een begroting waar je ook al niet vrolijk van wordt.

Die treurnis wordt gedeeld de buurman; het automatiseringscentrum van de Belastingdienst, sinds enkele jaren Centrum voor ICT genaamd. Deze organisatie, die ervoor verantwoordelijk is dat er zoveel ‘blauwe' enveloppen in onze brievenbus vallen, ligt al een tijdje onder vuur. Verkeerde aanbestedingen van ict-diensten, het foutenfestival van de Toeslagen, het opnieuw verwerken van tienduizenden aangiften en natuurlijk de belabberde dienstverlening aan burgers. Niet voor niets is de Belastingdienst weer in de top drie van meest irritante bedrijven opgedoken. Wat is er toch gebeurd met deze organisatie die midden jaren 1990 nog het paradepaardje van de overheid was?

Eerste divisie

In 1995 was de Nederlandse Belastingdienst de eerste waar je digitaal aangifte kon doen. Ik weet niet of u het nog weet, maar dat kon toen nog met de zogenaamde aangiftediskette. Naast de herstructurering van de Belastingdienst met een duidelijke doelgroepscheiding in Particulieren en Ondernemers en een zeer efficiënte huisstijl leverde de Belastingdienst dit destijds nota bene organisatieprijzen op, trotse ambtenaren en positieve belastingbetalers. Hier is anno 2008 niets meer van over. Onbegrijpelijk dat het ministerie van Financiën de dienst zo heeft laten afglijden. Het optreden van de huidige staatssecretaris De Jager overtuigt ook niet. Hij neemt voor de buitenwereld ogenschijnlijk adequate oplossingen, maar intern gebeurt er weinig.

Het is een utopie te denken dat voetbalclub AGOVV op korte termijn de sprong naar de eredivisie zal maken. Maar het kan toch niet zo zijn dat de Belastingdienst ook nog jaren op ‘eerste divisie'-niveau blijft klungelen. Alleen, welke topcoach haalt de bezem door de selectie?

 

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    NIS2

    NIS2 maakt van een bekende blinde vlek...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet (Cbw), de Nederlandse invulling van de Europese NIS2-richtlijn, van kracht. Er is geen overgangsperiode. Voor veel organisaties zit de grootste uitdaging niet in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Anthropic-rapport over ai-misbruik slaat in als bom

    Security & Risk

    Minister Van Weel: ‘We kunnen ongemerkt in een digitale 9/11 belanden’

    Overheid

    Europese cybermeldplicht treedt vrijdag in werking

    Cloud & Infrastructure

    Washington straft linksradicale Italiaanse provider

    IT Strategy & Governance

    ASML krijgt nieuwe steun TSMC, Samsung en Intel

    Soevereiniteit

    Een explosief boek over The Nerd Reich

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs