Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Security & Risk

Daar gaan we weer!

Erik Westhovens
13 maart 2008 - 16:39OpinieSecurity & Risk
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Nieuwssites brengen berichtgeving zonder enige vorm van voorkennis. Steeds vaker erger ik me eraan. De berichten zijn niet waar, nalatig en erg tendentieus. Internettend Nederland die veel gebruik maakt van deze nieuws sites krijgt derhalve steeds berichtgeving die niet klopt.

Onderstaande tekst komt van een nieuwsbericht wat in diverse media is gepubliceerd.

Cybercriminelen hebben in de nacht van woensdag op donderdag een wereldwijde aanval uitgevoerd op meer dan 10.000 webpagina's, zodat ze de computers van surfende consumenten kunnen kapen. Dat stelt virusexpert XXXXX donderdag.

De aangevallen websites zijn met een code veranderd waardoor de bezoekers ongemerkt naar een andere pagina worden doorgestuurd. Die verborgen website bevat malware die probeert in te breken in de pc van de nietsvermoedende gebruiker. De aanval was gericht op het bemachtigen van wachtwoorden voor online games.

„Dit was een van de grootste aanvallen in zijn soort”, aldus ……., …….. bij virusbestrijder xxxxx. Onder de geïnfecteerden zijn volgens de virusexpert ook sites van bijvoorbeeld reisbureaus en overheden. „Zelfs vertrouwde sites zijn niet altijd veilig, dat blijkt maar weer”, stelt !!!!!!. „Ook pagina's die je kent en vertrouwt kunnen door kwaadwillenden gevaarlijk worden gemaakt.”

Wat is er nu werkelijk gebeurt dan?

Niet de websites, maar de DNS servers zijn aangevallen. Door in een DNS server de url's die je ingeeft een vals IP adres te koppellen worden bezoekers verder geleid naar een malicious site. Die site lijkt erg veel op de site die je normaal verwacht, en dan gaat het mis.

Neem als voorbeeld onderstaande link die dus ook het slachtoffer werd.

Je geeft in de url bar als url op: www.paypal.com. Je krijgt de site van paypal te zien, en nietsvermoedend log je in. Dat er in je adresbalk http://pay.pal-update.com/acc/login.php-nu staat daar let je toch niet op. Klik maar eens op de link die hierboven staat, en log maar in. Haal wel even de nu achter php weg die ik heb geplaatst omdat mensen zich wel eens vergissen. Binnen een paar uur is je rekening leeg.

Dus nieuws sites! Indien je berichten plaatst, verifieer ze dan eerst, of consulteer iemand die er wel verstand van heeft. De dreiging is niet minder serieus, maar de oorzaak ligt niet bij de webmasters, maar bij de DNS beheerders.

Meer over

DNS

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Hoe blijft jouw cloud bereikbaar en beheers je risico’s?

    Cloudcontinuïteit in de praktijk. Ontdek hoe je digitale continuïteit beter organiseert en risico’s beperkt.

    Computable.nl

    Eén beveiligingsstrategie voor mens, device en netwerk

    Een gids met inzicht in hoe gebruiker, apparaat en verbinding samen de beveiliging bepalen. Endpoint en gebruiker veilig verbonden.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Security & Risk

    Meer technologie leidt niet altijd tot betere cyberweerbaarheid

    Data & AI

    ‘Agentic ai? De meeste socs draaien nog op plakwerk van medewerkers’

    Security & Risk

    Kort: Waag lanceert sociale-mediaplatform zonder Big Tech-algoritmes, Wtta-regeling van kracht (en meer)

    Security & Risk

    Politie over hack Ahold Delhaize: er is geen reden om aangifte uit te stellen

    Cloud & Infrastructure

    Nederlandse leger vervangt over twee jaar Palantir

    Security & Risk

    Noord-Koreaanse it’ers doen zich voor als Europese thuiswerkers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs