Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Business Applications » Content management

DOM Strategisch?

04 maart 2008 - 14:33OpinieContent management

Twee analisten hebben recent research gepubliceerd over Document Automation Leveranciers: Craig Le Clair, senior analyst bij Forrester en Jeff Goldberg, senior analyst bij Celent. Een aantal andere analisten zijn nog bezig met onderzoek, wat eenduidig aangeeft dat DOM (Document Output Management) cq Document Automation hot is in de markt van vandaag. Eén van de ontwikkelingen die worden gesignaleerd is de evolutie van Document Automation naar Content Automation.
De recente overnames van DocSciences en Exstream illustreren de aandacht voor deze snelgroeiende markt opvallend: in een paar jaar tijd is de attentie voor DOM van tactisch niveau verplaatst naar strategisch niveau; de markt is volwassener geworden. Met name bedrijven die het goed voor hebben met de business user benutten deze kans en worden meegezogen in de dynamiek van de markt.

Het is daarnaast opvallend dat uit recent Forrester research blijkt dat in een markt die van oudsher wordt gedomineerd door Amerikaanse bedrijven nu een handvol Europese spelers (waaronder zelfs één uit Nederland) worden her- en erkend.

Er zijn een paar zaken van belang: welke analisten gaan nog onderzoek publiceren, welke consolidaties hangen nog in de lucht en wat is de meerwaarde hiervan voor klanten?
Mijn stelling: de overnames van bedrijven door organisaties die factoren groter zijn leiden tot complete verwatering van de focus, met dienovereenkomstige gevolgen voor de klantenbase.

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Content management

    Groen licht voor moderne Archiefwet

    Content management

    Duitsers standaardiseren op ODF

    Content management

    Opnieuw uitstel Archiefwet: pas in 2027 van kracht

    Content management

    Over cognitive document processing en wat wat je ermee kan

    Content management

    Kadaster en Platform BIM Legal nemen stappen voor 3d-kadaster

    deal
    Content management

    Visma neemt webarchiefbedrijf GW Crossmedia over

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs