Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

BSA sluit duizenden piraterijveilingen

11 november 2008 - 13:543 minuten leestijdActueelIT Strategy & GovernanceBSA
Redactie Channelweb
Redactie Channelweb

De Business Software Alliance (BSA) heeft in de eerste helft van 2008 18.314 internetveilingen gesloten, waarin zo’n 45.000 items aan illegale software te koop werd aangeboden.

Die vertegenwoordigden een waarde van vijftien miljoen euro. De BSA is in de eerste helft van 2008 ook krachtig opgetreden tegen de illegale verkoop van software via peer-to-peer netwerken en andere internetkanalen. De inspanningen van de BSA op het internet zijn sinds 2007 verdrievoudigd. De focus ligt op het bestrijden van piraterij in de EMEA-regio.

Onderdeel van het internetfocusprogramma van de BSA is een rapport over de gevaren van het gebruik van illegale gedownloade software. Neil MacBride, Vice-President Anti-Piracy en General Counsel van de BSA, zegt: "De anonimiteit van kopen via het web wekt de indruk dat diefstal van intellectuele eigendommen geen slachtoffers kent. De meeste mensen denken er niet over een cd of een softwareprogramma uit een winkel te stelen, maar zoeken op het internet wel naar duidelijk illegale software. Onwetendheid is geen excuus. Bedrijven zouden basiscontroles moeten uitvoeren om er zeker van te zijn dat de software die ze aanschaffen, authentiek is."

Internetgebruikers lopen behoorlijke risico’s wanneer ze software kopen via niet-geautoriseerde kanalen. Dataverlies, virussen en systeemstoringen zijn slechts enkele voorbeelden. Als de prijs ‘te mooi is om waar te zijn’, klopt dat vaak. BSA wil niet alleen veilingen sluiten, maar ook het delen van software via peer-to-peer een halt toeroepen. In 2008 gaf de BSA 48.000 meldingen uit over BitTorrent-bestanden die bij maar liefst 633.000 mensen in gebruik waren. De bestanden vertegenwoordigen een waarde van 386 miljoen euro.

BSA en zijn leden werken al tien jaar hard aan het beschermen van gebruikers en het stoppen van softwarepiraterij via het internet. De organisatie vraagt op regelmatige basis aan veilingsites om aanbiedingen van verdachte software weg te halen. De BSA gebruikt hiervoor waar dat wettelijk is toegestaan, zijn eigen Online Auction Tracking System.

"Veilingsites moeten meer doen om hun klanten te beschermen", zegt Neil MacBride. "Om klanten beter te beschermen, moeten zij op zijn minst verantwoordelijkheid nemen en de risico’s van het kopen van software op het internet onder de aandacht brengen van klanten. Zij kunnen met de software-industrie samenwerken door softwarebedrijven te wijzen op aanbiedingen. Ook kunnen ze de directe verkoop via hun site tegenhouden. Zo is er meer tijd om illegale software te monitoren en is de pakkans groter."

In het Verenigd Koninkrijk trad de BSA onlangs op tegen RJ-Software voor het verkopen van illegale kopieën van Adobe-, Autodesk-, Corel- en Quark-software. De eigenaar heeft daarop zijn activiteiten gestaakt en een schadevergoeding betaald voor 24 zendingen van illegale software. De BSA onderstreept zo dat het tegen iedere online handelaar, hoe klein ook, kan optreden als het nodig is. Het rapport over internetpiraterij is beschikbaar op www.bsa.org/internetreport.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Sarah el Boujdani (D66)
    NIS2

    Helft NIS2-organisaties mist deadline: D66 uit zorgen

    IT Strategy & Governance

    Omstreden EU-datawet van kracht voor ict-sector

    IT Strategy & Governance

    Kernplatforms als rem op innovatie: waarom cio’s opnieuw moeten kiezen

    De Overstap algemeen
    Sourcing & Vendor Management

    De Overstap 9: Nextcloud op het strand

    Overnames & fusies

    Tech-overnamemarkt: Nederland koelt af, België in de lift

    IT Industry news

    Kort nieuws: Mistral gaat regionaal, Dynatrace koopt Arize, SpaceX rondt Cursor-deal af (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs