Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Concurrenten Tandberg niet bang voor overname

08 oktober 2009 - 11:42ActueelCloud & InfrastructuurCiscoLifesizePolyTandberg

Polycom en LifeSize vrezen niet voor een overname van Tandberg door Cisco. Unified Communications-leverancier Polycom noemt zich nu ‘de enige onafhankelijke leverancier in de markt voor Unified Communications’. Videocommunicatieleverancier LifeSize zegt dat Tandberg het productportfolio van Cisco niet fundamenteel verandert. LifeSize en Polycom zijn de belangrijkste concurrenten van Cisco en Tandberg.

‘Het bod van Cisco op Tandberg komt niet onverwacht. Wij vinden het goed nieuws’, zegt Nederlands directeur David van den Berg van Polycom. ‘Wij zijn de enige leverancier die samenwerkt met platformen van alle andere leveranciers.’ Volgens de directeur blijft Cisco/Tandberg een concurrent: beide leveranciers hebben producten in het topsegment van de markt voor telepresence. Polycom heeft daarnaast nog een telepresence-product in het allerhoogste segment. ‘Dat is eigenlijk een kleine bioscoopzaal en die wordt vooral gebruikt door de top van de zakelijke markt’, zegt de directeur.

Volgens de leverancier is een eventuele overname een geweldige kans voor het bedrijf. ‘Organisaties kunnen nu kiezen tussen het dure, inflexibele systeem van Cisco dat vooral gericht is op bestuurskamers en de producten van LifeSize bedoeld voor een grotere doelgroep en tegen iedere prijs’, zegt het bedrijf in een reactie. Oprichter Craig Malloy noemt het verrassend dat Cisco investeert in de geschiedenis van videocommunicatie en niet in de toekomst ervan.

Drie miljard

De netwerkfabrikant bracht begin oktober een bod uit van ongeveer drie miljard dollar op de Noorse videocommunicatieleverancier. Met de overname mikt Cisco op een uitbreiding van zijn portfolio van producten voor onderlinge samenwerking (collaboration) en een snellere invoering van dergelijke producten op de markt. Volgens experts van Computable bezorgt de overname Cisco een breder productportfolio, vooral in het lager segment van de markt.

 

 

Meer over

Telecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs