Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Miljoenste Europese domein in zicht

11 februari 1999 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Arthur Graaff
Arthur Graaff

Het aantal nationale Internet-domeinen in Europa is het afgelopen jaar verdubbeld tot ruim achthonderdduizend. Dit blijkt uit gegevens van de Ripe, de organisatie van Europese Internet-aanbieders te Amsterdam. De groei in Europa zal dit jaar echter afvlakken.

De toename kwam vooral door de groei van de Duitse domeinen. Dit aantal groeide met 150 procent van tachtigduizend naar ruim tweehonderdduizend. Het aantal Nederlandse domeinen verdubbelde volgens de Nederlandse Internet-registratie Sidn met bijna dertigduizend tot 56 duizend. Naar verwachting wordt in april het miljoenste Europese domein geregistreerd.
Nederland deed het met een groei van 114 procent beter dan het Europees gemiddelde, dat op 93 procent ligt. Duitsland heeft de meeste domeinen in Europa, gevolgd door Engeland, Denemarken en Nederland, dat de vierde plaats op de ranglijst behield. Denemarken heeft het grootste aantal domeinen per inwoner: één op 85 (Duitsland: één op 390; Nederland: één op 285).

Kwart lager

Het aantal domeinen is een indicatie voor het aantal websites, maar niet hetzelfde, omdat onder één domein meerdere sites kunnen vallen. Daarnaast zijn nog niet actieve domeinnamen gereserveerd.
Het eind van de grote stijgingen komt dit jaar in zicht, zo voorspelt de Bremense wetenschapper dr Mario Hilgemeier (http://www.is-bremen.de/~mhi/). Hij verwacht dat de stijging in 1999 ongeveer een kwart lager zal zijn dan in 1998, onder meer doordat de grote stijging in Duitsland dit jaar niet herhaald zal worden. Een inhaalslag is te verwachten in ondermeer Frankrijk, dat met dertigduizend nationale domeinen ver achterloopt bij bijvoorbeeld Nederland of Zwitserland (vijftigduizend domeinen). Opvallend is de geringe groei van 84 procent in Engeland. Reden daarvoor lijkt de relatief vroege toeloop naar Internet in voorgaande jaren. De grote aantallen nationale domeinen in Oostenrijk (.at) en Tsjechië (.cz) wijzen op een snelle ontwikkeling van Internet daar. Verder zal het 2000-probleem de groei beïnvloeden. Dat kan bedrijven voorzichtiger maken met het starten van nieuwe Internet-activiteiten.
De cijfers zijn vertekend doordat de .com-domeinen van Europeanen en Europese organisaties niet meetellen. Verder is het aantal andere nationale domeinen in Europese handen, zoals .tv, .is en .nu, onbekend. Met de .com getallen opgeteld bij de nationale domeinen blijven de eerste vier plaatsen voor Duitsland, Engeland, Denemarken en Nederland, maar staat Frankrijk op de vijfde plaats, net iets vóór Zwitserland.

Wijzigingen

Voor dit jaar zijn wijzigingen aangekondigd in de regels voor naamtoewijzing. Daardoor zal het aantal .com-domeinen in Europese handen minder snel groeien. Nu voelen veel Europese bedrijven zich gedwongen een Amerikaans .com- of een ander buitenlands domein te kiezen, omdat ze in eigen land vaak niet de naam kunnen krijgen die ze hebben willen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Virtualisatie heroverwogen

    Waarom enterprise IT opnieuw kijkt naar kosten, schaal en flexibiliteit

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.

    Datagedreven integrale aanpak van complexe casuïstiek in het sociaal domein (Stichting Optimale Samenwerking in samenwerking met INKIS B.V.)
    Pijl naar rechts icoon

    osapiens

    Hoe Solo midocean van duurzaamheidsregels een groeikans maakt (Osapiens)
    Pijl naar rechts icoon

    AI Flitsmeester

    Interactieve flitskaarten (AI Flitsmeester)
    Pijl naar rechts icoon

    AgentsLab

    AgentsLab
    Pijl naar rechts icoon

    Genesys

    Genesys Cloud Agentic Virtual Agent powered by LAMs (Genesys Cloud)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Dashboard Rekenkamer biedt blik op overheid, Xebia sluit Europees pact met OVHcloud (en meer)

    10 regels voor ot
    Cloud & Infrastructuur

    10 vragen over de regels voor OT 

    DeepL
    Data & AI

    Duitse DeepL stapt over naar AWS

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Equinix maakt scholieren warm voor datacenters, Paul Brainerd overleden (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    ASML sleept megadeal SK Hynix binnen

    Cloud & Infrastructuur

    Dertig jaar na de eerste robuuste CF-25 is er de Panasonic Toughbook 56  

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs