Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Omzet Exact daalt licht ondanks nieuwe koers

04 mei 2011 - 10:31ActueelInnovatie & TransformatieExact
Pim van der Beek
Pim van der Beek

Softwarebedrijf Exact meldt dat de uitvoering van de in 2010 aangekondigde herziening van de strategie in volle gang is. Op de financiële resultaten over het eerste kwartaal van 2011 heeft de strategische koerswijziging nog nauwelijks effect. De omzet daalde licht van 52,9 miljoen in 2010 naar 52 miljoen in 2011. De winst voor rente, belastingen, afschrijvingen en amortisatie (ebitda) kwam uit op euro 11,0 miljoen euro tegen 11,2 miljoen euro een jaar eerder.

Het softwarebedrijf bekijkt de cijfers door een andere bril. Het meldt dat de omzet op gelijke basis met 3,3 procent groeide en de ebitda met 1,6 procent steeg. De cijfers op gelijke basis zijn de resultaten voor desinvestering na de verkoop van het belang in de Columbiaanse leverancier Siigo (oktober 2010) en deconsolidatie van Exact's joint venture in het Midden-Oosten.

De nieuwe strategie die eind 2010 door ceo Martijn Janmaat werd aangekondigd, is onder andere gericht op het verbeteren van de dienstverlening aan klanten. Het softwarehuis richt de internationale organisatie anders in. Het bedrijf sloot in januari 2011 kantoren in Thailand, Vietnam, Hong Kong, Indonesië en de Filippijnen. In april kondigde het bedrijf aan vestigingen te sluiten in Rusland, Hongarije, Roemenië, Slowakije, Oostenrijk, Zwitserland, Italië, Portugal, Ierland, Zuid-Afrika en Marokko.

De leverancier richtte nieuwe supportcentra op in de Tsjechische hoofdstad Praag en de Maleisische hoofdstad Kuala Lumpur.

Exact Online

De leverancier meldt dat Exact Online in de Benelux sterk groeit. 'Het totaal aantal commerciële administraties dat in Exact Online wordt gevoerd groeide naar 59.300 in het eerste kwartaal van 2010 waren dat er 38.900.'

Exact kondigde eind april 2011 de beschikbaarheid van Exact Online Handel aan. Die introductie kan gezien worden als het eerste resultaat van de herijking van de productstrategie waarbij de leverancier zich meer richt op specifieke bedrijfstakken.

Het bedrijf handhaaft het vooruitzicht om 2011 af te sluiten met een kleine, ééncijferige omzetgroei.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kort: Overnames Channable en IC-Automatisering; groeikapitaal Bash en GoDutch

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Dit zijn de 10 beste oplossingen voor klanten!

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs