Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

CWI bouwt tools voor ‘datamining’

21 maart 1996 - 23:00AchtergrondData & AI
Cok de Zwart
Cok de Zwart

AMSTERDAM – Op initiatief van het Centrum voor Wiskunde en Informatica (CWI) start een aantal Europese onderzoeksinstituten en bedrijven een onderzoek naar ‘datamining’. De Europese Commissie stelt hiervoor subsidie beschikbaar.

Het onderzoeksproject Keso (Knowledge Extraction for the Statistical Offices) gaat drie jaar duren en moet een aantal nieuwe datamining-produkten opleveren. De produkten worden op de markt gebracht door Data Distilleries, een spin-off van het CWI.
Naast het CWI participeren de Duitse zusterorganisatie GMD en de Universiteit van Helsinki in het project. Het CBS, Tilastokeskus (het Finse CBS), het Duitse bedrijf Infratest Burke en het Griekse statistiekbureau gaan de toepasbaarheid van de produkten in de praktijk testen.

Inductieve querytaal

Volgens projectleider dr Arno Siebes, werkzaam op het CWI, is het de bedoeling een "inductieve querytaal voor datamining bovenop SQL en ODBC" te ontwikkelen. Daarbij wordt voortgebouwd op de resultaten van een eerder onderzoek dat heeft geleid tot de datamining-tool Datasurveyor, waarvan de eerste versie binnenkort door Data Distilleries wordt uitgebracht.
"Conventionele hulpmiddelen, zoals statistische pakketten en standaard querytalen, zijn vanwege de onderliggende technologie niet geschikt om grote hoeveelheden complexe data te analyseren op verborgen patronen en relaties. Ik wil niet zeggen dat elke vraag die men wil stellen, kan worden uitgedrukt in de querytaal die wij nu ontwikkelen. De claim ‘universeel’ gaat me daarom wat te ver. Maar het is wel zo dat er voldoende algoritmes inzitten om het zoeken naar antwoorden op complexe vragen een stuk sneller en gemakkelijker te maken", aldus Siebes. Begin volgend jaar zal een nieuwe versie van Datasurveyor klaar zijn, zodat de verschillende statistiekbureaus met de praktijktesten kunnen beginnen. CZ

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Beveiliging van AI in de praktijk

    AI is hot, maar de praktijk binnen grote organisaties blijkt weerbarstig. Stop met brandjes blussen; zo schaal en beveilig je met succes.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelData & AI

    Surf: gebruik Copilot kan, maar wees voorzichtig

    ActueelData & AI

    Kort: ai op universiteit nu riskeert onoplosbare problemen later (en meer)

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    OpinieData & AI

    Van uitvoerder naar regisseur: hoe ai werk en talent samenbrengt

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs