Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Progress omarmt ‘Nederlandse’ software

27 mei 1999 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Michiel Couzy
Michiel Couzy

Progress Software neemt functionaliteit van het in Nederland ontwikkelde Base Development Kit (BDK) op in de volgende versies van de 4GL-ontwikkeltool. Dit zei topman en oprichter Joe Alsop op de gebruikersconferentie van zijn bedrijf in Boston. "Het is nog te vroeg om te speculeren welke onderdelen we overnemen, maar we zijn zeker geïnteresseerd."

Het BDK-initiatief is afkomstig uit Nederland, waar zes Progress-gebruikers samen met de lokale afdeling van het softwarebedrijf de koppen bij elkaar hadden gestoken om te zoeken naar een uitbreiding van de Progress-omgeving. Het probleem was volgens de gebruikers dat er een enorme conceptuele kloof gaapt tussen de 4GL-tool, waarvan de eerste versie in 1981 is ontwikkeld en nieuwere ontwikkelingen zoals bijvoorbeeld Enterprise Java Beans. Het initiatief heeft ertoe geleid dat Progress in ieder geval in versie 9.2 van de software, waarvan de uitgave-datum nog niet vaststaat, delen van BDK zal opnemen. Ook versie 9.1, die dit jaar uitkomt, bevat waarschijnlijk BDK-functionaliteit.

Onderhoudsproblemen

Volgens Edwin Lijnzaad, technisch directeur van de Nederlandse partner Vitalogic, bereidt BDK de 4GL-ontwikkeltool voor op component gebaseerde ontwikkeling (component based development). Verder tracht het BDK-consortium de onderhoudsproblemen van applicaties, zoals die geschreven in Progress, aan te pakken. "Het onderhoud van applicaties wordt na verloop van tijd steeds moeilijker. Wij willen deze problematiek verkleinen", aldus Lijnzaad. BDK voegt daarom aan de Smart Objecttechnologie van Progress toepassingen toe die het onderhoud moeten verbeteren.
Het consortium onderhandelt nog met Progress over welke functionaliteit het softwarebedrijf gaat overnemen. De initiatiefgroep ziet BDK als een uitbreiding van de Application Development Method (ADM), een van de hulpmiddelen die deel uitmaken van Progress. "Wij voegen elementen toe aan ADM, zoals een gedistribueerde architectuur. Dit leidt zonder meer tot een verbetering van de tool." Of Progress deze lijn volgt, is nog niet zeker.

Gehoor

Het is in ieder geval duidelijk dat het consortium gehoor krijgt bij Progress. Alsop vindt niet dat hij te laat op de ontwikkelingen is ingesprongen. "Wij ontwikkelen open tools. De gebruiker kan deze uitbreiden en efficiënter maken. We krijgen zoveel aanbiedingen van gebruikers, dat we moeilijk overal op in kunnen gaan. Progress volgt het BDK-initiatief sinds een jaar en nu zijn we klaar om onderdelen te incorporeren." Lijnzaad ziet de opname van BDK-functionaliteit als een succes voor de groep. "Het komt niet vaak voor dat een klein clubje invloed heeft op een product van een groot bedrijf."
Progress kondigde tijdens de conferentie de volgende generatie aan van zijn Java-ontwikkelomgeving Apptivity. De nieuwe applicatieserver krijgt de codenaam Vader. Deze versie combineert volgens Alsop alle nodige functionaliteit die bedrijven nodig hebben voor hun onderlinge (business to business) handel via Internet. Vader integreert standaarden Enterprise Java Beans, Extensible Markup Language (XML) en Java Messaging Service. Met dit platform kunnen bedrijven toepassingen bouwen, waardoor wederverkopers bijvoorbeeld automatisch via Internet producten kopen, als hun toeleverancier de prijs hiervan verlaagt. Enkele Nederlandse gebruikers reageerden positief op de aankondiging, omdat zij al een geïntegreerd platform aanboden. Nu neemt Progress deze taak over. "Wij luisteren altijd goed naar onze gebruikers", reageert Alsop.

Meer over

Networking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    OT monitoring herzien: van inzicht naa...

    Monitoring en logging van netwerkverkeer vormen een onmisbare basis voor OT security. Tegelijkertijd groeit het besef dat zichtbaarheid op zichzelf het risico niet verlaagt. In een omgeving met toenemende dreigingen,...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Ciso’s investeren massaal in monitoring door groei botverkeer

    Innovatie & Transformatie

    China bezit krachtigste su­per­com­pu­ter ter wereld

    Cloud & Infrastructuur

    Waarom ‘in-country roaming’ relevant is voor iot-toepassingen

    Cloud & Infrastructuur

    Nederland sluit zich aan bij Pax Silica

    Eurofiber
    Cloud & Infrastructuur

    Gluren achter de deuren van een digitale vesting

    geld
    Software & Development

    Investeerder Main haalt recordbedrag op: 5,25 miljard voor ai-enterprise software

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs