Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Navision houdt vast aan Microsoft-architectuur

15 juni 2000 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Marco van der Hoeven
Marco van der Hoeven

Navision verwacht begin volgend jaar zijn erp-software voor het middensegment geschikt te hebben gemaakt voor WAP-apparatuur. De komende versies van Navision Financials, 2.6 en hoger, zullen bovendien werken met Microsofts BizTalk-architectuur voor elektronische communicatie tussen bedrijven. Met deze aankondiging houdt de softwareleverancier het aantal standaarden voor zijn software beperkt.

De keuze voor de BizTalk-architectuur van Microsoft is op het eerste gezicht opmerkelijk, omdat er in de industrie veel steun is voor het concurrerende RosettaNet. Maar Navision heeft een sterke band met Microsoft. Navision zet bijvoorbeeld ook exclusief in op SQL Server, en werkt niet met databases van Oracle, of met het besturingsysteem Linux.
Cees Poortman, directeur van Navision Nederland, ontkent dat zijn bedrijf zich volledig vastpint op Microsoft: "We zijn nauw gelieerd aan Microsoft, maar we doen niet wat zij zeggen. Wij zien het als een bedreiging als een pakket teveel platforms ondersteunt. Dat zou teveel onderhoud vergen. We hebben in het verleden acht verschillende server-platforms ondersteund, maar de meerderheid van onze klanten draaide toch op NT. Mocht blijken dat de markt iets anders wil, kunnen we snel omschakelen."

Lucratief

Damgaard, eveneens afkomstig uit Denemarken, heeft deze week bij de aankondiging van XAL 3.0 juist een tegenovergestelde strategie gepresenteerd. De gebruikersinterface (gui) van Damgaards nieuwe product is geënt op Microsoft. Maar XAL wordt op netwerkniveau ook ondersteund door Novell en Linux. Bovendien ziet Damgaard wel toekomst voor de databases van Oracle in het middensegment.
Navision en Damgaard lijken een behoefte te vervullen in de middenmarkt. In het laatste volledige boekjaar van Navision bijvoorbeeld steeg de omzet met 136 procent, de winst met 299 procent. Het gat dat bedrijven als deze twee Scandinavische erp-leveranciers vullen, is gevallen tussen de administratieve software voor kleinere bedrijven, en de zware erp-systemen voor de enterprise-markt van de zogeheten Jbops (JD Edwards, Baan, Oracle, Peoplesoft en SAP).
Zowel de leveranciers van de van oorsprong administratieve software als Exact en Unit 4, als de grote erp-leveranciers, bewegen zich in de richting van het lucratieve middensegment. De kleinschalige pakketten lijken daar het best in te slagen. Zo zegt Poortman bij potentiële klanten in Nederland vooral Exact als concurrent tegen te komen. De zwaardere erp-systemen hebben wat meer moeite in het middensegment door te dringen. SAP heeft met het oog op zijn manoeuvres in de richting van die markt het Mysap.com concept opgezet, maar heeft daarmee tot nu toe vooral grote klanten gemigreerd van SAP R/3 naar Mysap.com. De traditionele zware erp-implementaties blijken voor het middensegment vaak te duur en te zwaar.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Rijk scherpt cloudbeleid aan: minder afhankelijk van VS en strengere eisen, maar lange overgangstermijn

    Overheid

    Solvinity in de aanval: Staat blokkeert verkoop maar wilde zelf nooit toehappen

    De overstap
    Data & AI

    Soevereiniteit: gemak wint nog vaak van principes

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Italiaanse restwarmte Equinix, SLTN volledig in handen van Eugène Tuijnman (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Yielder bouwt aan de volgende fase: persoonlijker, scherper en dichter bij de klant

    Cloud & Infrastructuur

    Azure en AWS voorlopig onder DMA-toezicht: 9 vragen over EC‑besluit

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs