Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Software & Development » Business Applications » Enterprise Software

Automatisering helpt hrm

15 mei 2003 - 22:00AchtergrondEnterprise SoftwareIBM
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

Met een systeem voor personeelsinformatie daalt het verloop en neemt het ziekteverzuim af. De afdeling personeelszaken wordt daardoor meer gewaardeerd, zo blijkt uit onderzoek van IBM.

Organisaties moeten hun personeelsinformatiesysteem dan wel documenteren en formeel vastleggen in de bedrijfsstrategie. Daarnaast moeten ze een prestatiebeheersysteem gebruiken.
Een personeelsinformatiesysteem verhoogt de productiviteit of efficiëntie nauwelijks. Een verband tussen de kosten ervan en het wel of niet hebben van een personeelsplan is er evenmin. Dat zijn de belangrijkste conclusies van een onderzoek door adviseurs van IBM, voorheen PWC Consultants, bij zo'n duizend bedrijven in 47 landen. Dit onderzoek wordt sinds 1990 om het jaar uitgevoerd.

Indirect

Van de ongeveer vijftig Nederlandse bedrijven die aan het onderzoek deelnamen, heeft 34 procent een systeem waarbij de medewerkers zelf onder meer hun gegevens bijhouden en hun arbeidsvoorwaarden kunnen nalezen of wijzigen. Bij iets meer bedrijven, 44 procent, is dit voorbehouden aan de managers. Andere Noord- en West-Europese landen gebruiken dergelijke systemen minder, volgens de onderzoekers.
Het verband tussen ziekteverzuim en een personeelsinformatiesysteem is indirect, stellen de adviseurs. "Verzuim is minder bij bedrijven die meerdere methoden hanteren voor het meten van prestaties." De onderzoekers zagen ook een verband tussen verloop en het aantal dagen dat medewerkers geschoold worden.< BR>

Meer over

eHRM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Enterprise Software

    Ai-gestuurde soft­wa­re­ont­wik­ke­ling verlost bedrijven van handboeien van saas-soft­wa­re­li­cen­ties

    Enterprise Software

    Nieuwe Baan-generatie geeft met Rappit bedrijven grip op ai-gedreven softwareontwikkeling

    Enterprise Software

    Kort: Project Enki bouwt ai-datacenters op zee, netwerken binnen drie jaar aan limiet (en meer)

    Enterprise Software

    Kort: Luchtalarm maakt digitale doorstart, it-beslisser verkiest controle boven cloudgemak (en meer)

    Enterprise Software

    Kort: Danthas ICT in handen van Your.Cloud, Rabobank moderniseert compliance (en meer)

    Enterprise Software

    Kort: Nog geen stroom in NorthC-datacenter, campagne EZK over noodvoorzieningen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs