Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Digitale aandacht bestaat niet

21 maart 2008 - 12:36AchtergrondSoftware & Development
Redactie Computable
Redactie Computable

Zal ict een bijdrage leveren aan de verbetering van de hrm-delivery?

Jazeker!

Zowel het proces om tot geautomatiseerde hr-administratie en regeltoepassing te komen als de praktisch geautomatiseerde uitvoering ervan, zullen de kwaliteit en efficiency van de hrm-delivery aanzienlijk kunnen verbeteren. De dagelijkse activiteiten van hr-adviseurs kunnen zich dan wat meer richten op feitelijke managementondersteuning en -advisering.
Immers, de 200 meest gestelde vragen aan hr-medewerkers kunnen natuurlijk prima online beschikbaar worden gesteld. En zo is er veel meer mogelijk. Veel routinevragen en administratieve handelingen lenen zich bij uitstek voor e-hrm. Onderschat de inspanningen en kosten niet, maar verbeteringen liggen zeker in het verschiet.

Zal e-hrm de prestatie van medewerkers en het organisatieresultaat verbeteren?

Ik geloof er niets van!

In veel organisaties is door allerlei ontwikkelingen (thuiswerken, deeltijdarbeid, e-mail, tijdelijk personeel, ploegendiensten, etcetera) sprake van een afnemend face-to-face contact tussen medewerkers. Mijns inziens komt dit de motivatie en kwaliteit van de output niet ten goede.

Menselijke interactie is noodzakelijk voor het ontwikkelen van gedeelde normen en waarden, voor het delen van kennis en ervaringen, voor het doen groeien van een ‘wij-gevoel’, en voor het verhogen van de betrokkenheid. Hier ligt op dit moment een giga-opdracht voor alle leidinggevenden en hrm’ers in organisaties. Erop gokken dat e-hrm dit soort tekorten uit de weg ruimt, is niet erg verstandig.

Bij beperkte hrm-budgetruimte lijkt investeren in allerlei vormen van directe interactiebevordering prioriteit nummer-1. E-hrm kan best even uitgesteld worden, zodat in de toekomst op dit zich snel ontwikkelende terrein niet meer opnieuw het wiel hoeft te worden uitgevonden. Het uiteindelijke hrm-geluk schuilt in de intensiteit en kwaliteit van de menselijke interactie en in de toepassing van systemen door de leidinggevenden. Overweeg dus goed waarin u uw dure hrm-euro gaat investeren.

Medewerkers hebben aandacht van leidinggevenden nodig en op de persoon toegesneden beoordelings-, functionerings- en ontwikkelingsgesprekken. E-hrm kan dit wellicht wat stroomlijnen, maar de stijl van de leider en de kwaliteit van de interactie blijven bepalend voor de motivatie van medewerkers. Plaats alle mooie e-hrm-verhalen dus vooral in de context van de menselijke interactie en wees op uw hoede voor te veel techno-optimisme.

Joep F. Bolweg, IntermediairPW

Meer over

eHRM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duu...

    Een effectief traject begint bij het expliciet maken van businesswaarde. Die businesswaarde bestaat uit meer dan alleen functionele wensen. Het vraagt inzicht in de essentiële data, afhankelijkheden binnen processen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Software & Development

    Opensource: ideaal voorbij de wer­ke­lijk­heid van soe­ve­rei­ni­teit en support

    Innovatie & Transformatie

    Ai-gestuurde soft­wa­re­ont­wik­ke­ling verlost bedrijven van handboeien van saas-soft­wa­re­li­cen­ties

    Software & Development

    Businessanalyse als fundament voor duurzame software- en businesskwaliteit

    Software & Development

    Mislukte software-im­ple­men­ta­tie ontslaat klant niet van be­ta­lings­plicht voor licenties

    Windows 10
    Software & Development

    Microsoft verlengt Windows 10-updates voor consumenten, bedrijven blijven betalen

    geld
    Software & Development

    Investeerder Main haalt recordbedrag op: 5,25 miljard voor ai-enterprise software

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs