Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Automatisering van verhuisproces breekt adsl-markt open

18 november 2004 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De oppermachtige positie van KPN op de adsl-markt kan het komende jaar snel verdwijnen. De belemmeringen voor het overstappen op een andere aanbieder zijn zo goed als weggenomen.

KPN heeft veruit het meeste te verliezen. Het concern heeft meer dan een miljoen adsl-aansluitingen inmiddels op zijn infrastructuur. Het steekt met die oppermachtige positie de drie grote kabelbedrijven UPC, Essent en Casema op de breedbandmarkt naar de kroon. Het is de vraag of het telecomconcern die riante positie het komende jaar kan behouden. Naast Bbned, dat zich voornamelijk richt op de bedrijvenmarkt zijn er ook inmiddels ook drie spelers met eigen dsl-infrastructuur ten tonele verschenen die er alles aan zullen doen om deze investering terug te verdienen.

Verhuizen binnen een uur

Tot een maand terug was het lastig om naar een dsl-aansluiting op een ander netwerk te verhuizen. De vijf eigenaren van dsl-infrastructuur in Nederland, KPN, Bbned, Tiscali, Versatel en Novaxess, waren door een weigerachtige houding van KPN niet in staat om afspraken te maken over een systeem om adsl-aansluitingen snel over te hevelen naar een ander netwerk. Dat is nu door druk van telecomtoezichthouder Opta wel het geval. Technisch directeur van Bbned Arthur van de Ende bevestigt dat het systeem voor verhuizing van adsl-aansluitingen er nu is. KPN kan dit voor het sluiten van deze Computable niet bevestigen.
Mark Breedveld, onderzoeker bij Yarzon, zegt dat de breedbandmarkt door deze vereenvoudiging van het verhuisproces meer op de markt van mobiele telefoonaanbieders zal gaan lijken. Deze markt kenmerkt zich door het prijsvechten doordat Opta overdragen van mobiele nummers en andere belemmeringen voor de overstap naar een andere aanbieder door de jaren heen ook heeft weggenomen. In de ruim duizend interviewtjes die hij af liet nemen bij bezoekers van de website Adslwinkel.nl werd de aanwezigheid van een datalimiet als een belangrijke reden voor verhuizing aangegeven. < BR>

Meer over

ADSLNetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Overheid

    Re­ge­rings­par­tij­en tegen snel Kamerdebat over DigiD

    Data & AI

    Kort KickstartAI verlengt samenwerking met oprichters, Dave Maasland verkoopt bedrijf aan Eset (en meer)

    Overheid

    BZK houdt cruciale info achter over standpunt Solvinity

    Cloud & Infrastructuur

    India haalt ASML binnen voor opbouw halfgeleidersector 

    Data & AI

    GTIA: Ai geeft spanning tussen it-kanaal en tech-leveranciers

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs