Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Leveringsverbod Epacity

14 november 2002 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De verkoopcampagne is inmiddels in volle gang. In radiospotjes prijst KPN het bedrijfsleven Epacity-breedbandverbindingen via de telefoonlijn aan. Klanten zullen nog enkele weken moeten wachten. Telecomtoezichthouder Opta verbiedt levering, zolang KPN niet met een beter bod komt voor zijn concurrenten.

Telecombedrijven als BT, Worldcom en Versatel onderhandelen sinds medio vorig jaar met KPN over voorwaarden voor toegang tot het dsl-product van KPN, dat toen nog de naam Bitstream droeg. Eind vorig jaar lag er een aanbod waar alle partijen zich goed in konden vinden. De prijs en voorwaarden van het KPN-bod was zodanig dat alternatieve aanbieders met een redelijke marge dsl-lijnen via Epacity konden aanbieden.
Begin dit jaar kapte KPN de onderhandelingen af en veegde het aanbod van tafel. De prijs van het nieuwe aanbod dat alternatieve telecombedrijven voorgeschoteld kregen, lag 40 procent hoger en was voor telecombedrijven, die hun eigen netwerk willen gebruiken, een stuk onvoordeliger. "KPN biedt Epacity alleen aan als eindproduct, waar naast de toegang tot het laatste stuk van de telefoonlijn ook het gebruik van het hart van het netwerk in verrekend zijn. Hierdoor valt er door andere telecombedrijven niets op te verdienen. Omdat BT in Nederland zijn eigen netwerk heeft, is toegang tot de atm-switch, waar een aantal wijkcentrales van KPN op aangesloten zijn, voldoende." Dit zeggen Olaf Olmer, medewerker regelgeving, en Peter Reek, verantwoordelijk voor het dsl-product binnen BT.

Rechter

Inmiddels is de toezichthouder Opta bij de zaak betrokken. Het heeft KPN tot begin december een last onder dwangsom opgelegd om met een beter aanbod te komen. In de tussentijd mag KPN dsl via Epacity niet leveren op straffe van een zware boete. KPN heeft inmiddels een nieuw voorstel gedaan, dat betrokken partijen opnieuw hebben verworpen. Daarnaast heeft KPN de rechter om schorsing van de last onder dwangsom gevraagd, omdat de voorwaarden volgens het concern voor alle partijen gelijk zijn. Opta onthoudt zich van commentaar zolang de zaak onder de rechter is. Er is nog geen datum voor de rechtszaak bekend.
Feyo Sickinghe, werkzaam bij Logica en secretaris van de Associatie van Competitieve Telecomoperators (ACT), ziet KPN met deze stap naar de rechter een handige zet doen. "KPN wint tijd. De last onder dwangsom heeft een beperkte looptijd. De helft van de tijd zit er inmiddels al op. Daarnaast kijkt de rechter naar de letter van de mededingingswet en zou Opta best eens terug kunnen fluiten. KPN betaalt zelf ook meer voor Epacity. Van de hogere tarieven voor Epacity heeft KPN alleen geen last. Het is vestzak/broekzak voor het bedrijf. Als het op de ene plek meer uitgeeft komt er bij de andere afdeling gewoon meer binnen."

 
Sytse van der Schaaf

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs