Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Servicedesk krijgt sleutelrol bij netwerken

23 oktober 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Cok de Zwart
Cok de Zwart

Pas tegen het einde van dit millennium komen volledig geïntegreerde en redelijk intelligente producten beschikbaar voor het pro-actief beheer van netwerken en informatiesystemen. In deze toolset is een sleutelrol weggelegd voor de Consolidated Service Desk (csd).

Onlangs was Bradley Hecht, directeur van Decision Drivers, een onderdeel van Gartner Group, in Nederland om zijn visie op de markt van beheertools uiteen te zetten. Hij was in Amsterdam aanwezig bij een tweedaagse conferentie van Prolin. Volgens Hecht is het beheren van gedistribueerde omgevingen waarin client/server-applicaties een hoofdrol spelen, vandaag de dag nog een moeilijke zaak. Er zijn slechts hulpmiddelen op de markt waarmee een reactief beheer mogelijk is. Ze zijn, zo meent Hecht, alleen geschikt om ‘brandjes mee te blussen’. Pas volgend jaar verwacht hij de eerste software voor pro-actief beheer. Tegen het jaar 2000 is deze software dan uitgegroeid tot een set van volledig geïntegreerde hulpmiddelen voor activiteiten als ‘automated operations’, ‘service-level management’, bandbreedteplanning en ‘performance’-analyse.

Handjevol aanbieders

"Een basisvoorwaarde voor verdere integratie is de aanwezigheid van een Consolidated Service Desk (csd). Dit is een opslagplaats waarin alle gegevens over het netwerk- en systeembeheer worden verzameld en geanalyseerd. Er zijn momenteel zo’n 180 aanbieders van dergelijke helpdesk-software. Van hen zal uiteindelijk een handjevol overblijven, dat in staat is hun software tot een volwaardig ‘enterprise-wide’ servicedesk-tool te ontwikkelen", zo is de overtuiging van Hecht. Van de belangrijkste aanbieders van netwerkmanagementtools ontbeert alleen Tivoli nog servicedesk-software. Hecht verwacht dat Tivoli binnen een jaar een leverancier van helpdesk-producten zal opkopen om de tool als een subset in zijn beheersysteem te integreren. De markt van service- en helpdesk-tools is nog klein en sterk verdeeld. De omzet van de leveranciers is gering (minder dan 30 miljoen dollar). De meeste bedrijven maken nog geen winst. Toch is de verwachting dat ze de komende jaren zeer succesvol zullen zijn. De bedrijven die op Wall Street staan genoteerd, doen goede zaken. "Het grootste probleem van ondernemingen als Software Artistry, Applix, McAfee, Perigrine Systems en Remedy is het opzetten van goede en uitgebreide distributiekanalen.

Belangrijkste factoren

Naarmate de pakketten op het gebied van functionaliteit naar elkaar toegroeien, worden service en onderhoud de twee belangrijkste factoren waarop de leveranciers zich van elkaar kunnen onderscheiden", aldus Hecht, die zijn gehoor een mooi voorbeeld van slecht dienstbetoon voorhield. "Bij een van de Fortune 500-bedrijven crashte software. Het probleem werd doorgegeven aan de leverancier. Er belde die dag niemand terug. De volgende dag hing een verkoper aan de lijn. Hij meldde dat er pas actie zou worden ondernomen nadat er met hem gesproken was over aanpassing en verlenging van het service-contract. En dan te bedenken dat de leverancier het desbetreffende bedrijf als A-referentie op zijn klantenlijst had staan. Had, want de onderneming is op zoek naar een andere leverancier", aldus Hecht. De overname van Prolin door Hewlett-Packard beoordeelt Hecht positief: "Prolin is in staat om zijn producten via het uitgebreide distributienetwerk van Hewlett-Packard aan de man te brengen, terwijl HP in staat is de software in zijn eigen netwerkbeheersoftware te integreren. Voor beide partijen is de overname een goede zaak, meent Hecht.

Meer over

Networking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    Blockchain in software: een nieuwe gen...

    Terwijl Nederland en Europa zich steeds luider afvragen hoe lang we nog afhankelijk kunnen blijven van Amerikaanse cloudreuzen, eisen wetgevingen zoals NIS2 en DORA onomstotelijke data-integriteit en sluitende audit-trails.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Universiteit Utrecht claimt schade bij KPN na datacenterbrand

    Innovatie & Transformatie

    Nederlandse drone-industrie krijgt forse impuls

    Carrière

    Heibel binnen OR van ASML leidt tot breuk

    Overheid

    DigiD-beheerder Solvinity in beroep tegen overname-verbod

    Data & AI

    SpaceX koopt Cursor-maker Anysphere voor 60 miljard

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Unilever geeft met Accenture gas op twins, noodpatch Oracle voor Peoplesoft (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs