Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure » Networking & Connectivity » Networking

KPN knokt voor toegang tot kabel

07 oktober 2004 - 22:00AchtergrondNetworking
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

KPN is voor de realisatie van zijn televisieplannen in eerste instantie afhankelijk van Digitenne. Ook deze stap ervaren kabelbedrijven, die zelf met telefonie over de kabel zijn begonnen, als een frontale aanval op de televisiemarkt.

Lagere tarieven – dat is het belangrijkste ingrediënt waarmee KPN consumenten in de Randstad vanaf volgende week bij de kabelbedrijven weg probeert te lokken. Het standaardtarief is 13,95 euro per maand voor de ruim twintig populairste televisie- en radiozenders. Als consumenten ook nog andere diensten bij het telecomconcern afnemen gaat dit tarief flink omlaag. Doel is om consumenten met meer diensten te bestoken nu de inkomsten uit telefonie en internettoegang teruglopen. KPN aapt er in zekere zin de kabelbedrijven mee na; die bieden al langer het trio televisie, internet en telefonie aan via hun netwerk.

Door de goot

KPN wil op termijn niet alleen afhankelijk zijn van de ether. Het concern heeft bij kabelbedrijven aangeklopt voor toegang. Dat is geen warm welkom geworden. Jos Molenkamp, algemeen directeur van kabelbedrijf Casema, schoot vorige week bij de presentatie van de vernieuwde plannen met digitale televisiekanalen nog uit zijn slof over het telecombedrijf. “KPN heeft miljarden door de goot gespoeld met zijn buitenlandse avontuur en investeringen in umts. Ik ben er zuur over dat het concern nu perse via het netwerk van de kabelaars toegang wil krijgen tot de televisiemarkt.” Toch zegt hij dat Casema en KPN deze maand een afspraak hebben om het verzoek tot toegang te bespreken.
KPN heeft aangegeven naar Opta te stappen als kabelbedrijven hun netwerken gesloten houden. Dat kan een zaak van lange adem worden. De toezichthouder op de telecomsector is op dit moment bezig met een analyse van de zeventien deelmarkten, waar hij volgens de nieuwe telecomwet zeggenschap over heeft. Volgens Opta-woordvoerder Edwin van de Haar is de analyse van de omroepmarkt, die ook bepalingen over toegang en tarieven van het kabelnet zal bevatten, maart 2005 klaar. Molenkamp betwist dat KPN met de nieuwe telecomwet in de hand toegang tot de kabel kan afdwingen. Volgens hem is deze wet bedoeld om bedrijven zonder infrastructuur toegang te geven tot het kabelnet. KPN valt niet in die categorie. < BR>

Meer over

NetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-nominaties

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging bestelproces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    Hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts die nieuwe bezoekers vaker laten terugkomen via Wondercast (Norday en het Rotterdams Philharmonisch Orkest)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Yielder bouwt aan de volgende fase: pe...

    Yielder ondersteunt organisaties over de volle breedte van hun digitale omgeving. Van werkplek en connectiviteit tot cloud en security. De organisatie heeft een vijftiental regionale specialisten samen in één groep...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Networking

    Kort: CSR bezorgd over vitale infrastructuur, QuTech brengt quantumprocessor Tuna-177 uit (en meer)

    datacenter groei
    Networking

    Overnames en netwerkuitbreiding stuwen groei Eurofiber

    Networking

    Ridderorde voor it’ers Akkerhuis, Bongers en Koolen

    Networking

    ‘Punt-nl’ viert 40-jarig jubileum

    Networking

    Microsoft onthult netwerktechnieken die datacenters zuiniger maken

    Networking

    EY pleit voor verplichte e‑facturatie Nederlandse ondernemers vanaf 2030

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs