Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nieuwe Netware maakt goede indruk

04 oktober 2001 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

De vorige week gelanceerde zesde versie van netwerkbesturingssysteem Netware krijgt een warme ontvangst van gebruikers. De verbeterde functionaliteit spreekt aan, maar het blijft zaak voor leverancier Novell om door te dringen tot het directieniveau waar de budgetbeslissingen worden gemaakt. "Daarvoor zijn ze juist samengegaan met consultancy-partner Cambridge Technology Partners", stelt Alex Warmerdam van de Netwerkgebruikersgroep Nederland (NGN).

Warmerdam, sinds versie 2.12 bezig met Netware, bestempelt versie 6 als de langverwachte opwaardering. "De beschikbaarheid van diensten wordt steeds belangrijker. Veel beheerders, leden van de NGN, krijgen van hun gebruikers te horen dat ze systeemonderhoud maar moeten uitvoeren wanneer niemand er last van heeft. Dus doe maar even ’s avonds."
Hij stelt dat zowel systeembeheerders als externe consultants daar niet op zitten te wachten. De mogelijkheid voor het koppelen van machines in een cluster biedt hier een uitweg. "Het is dan voor gebruikers niet zichtbaar dat één van de servers even niet beschikbaar is vanwege onderhoud."

Telewerken

Bovendien speelt ook internationalisering en verruiming van bedrijfstijden een rol, aldus Warmerdam. Het eerstgenoemde is het bekende credo van elektronisch zakendoen. De tweede factor heeft ook betrekking op zaken als telewerken. "Gebruikers die telewerken willen ook ’s avonds toegang tot de it-omgeving, bijvoorbeeld voor het versturen van e-mail."
Zijn consultancybedrijf Warmas werkt nu met enkele klanten om een proefproject met bèta 3 van Netware 6 op te zetten. "We hebben de uiteindelijke code (goldcode – red.) nog niet binnen, maar dit is een proef om applicaties te testen en daarvoor is er nauwelijks verschil tussen bèta 3 en de uiteindelijke code."
Één van die – vooralsnog anonieme – klanten is een bedrijf dat internationaal handelt met de Nederlandse bloemenveiling. "Dus moeten hun systemen ’s ochtends om zes uur klaarstaan en ’s avonds nog draaien voor het buitenland."
De verbeteringen in Netware 6 gelden niet alleen voor het Novell-wereldje, stelt Warmerdam. "Novell heeft zijn eigen technologie nu meer opengesteld voor derden. Het bestandssysteem is bijvoorbeeld zo aangepast dat Windows NT- en Unix-machines direct, zonder software-toevoegingen, toegang hebben tot bestanden op een Netware-server."

Den Haag

Jeroen de Beer, automatiseerder bij de gemeentelijke belastingdienst Den Haag, is dezelfde mening toegedaan. "Ik heb de derde bètaversie hier nu drie maanden draaien en ik ben er positief over. Het biedt meer verbeteringen dan ik had verwacht."
De gemeentelijke belastingdienst Den Haag onthulde in februari dit jaar een groot it-project voor één gemeenteloket op basis van Novells directory-diensten NDS. Binnen die gemeentedienst draaien diverse besturingssystemen, waaronder die van Novell. "Onze hele ka-omgeving (kantoorautomatisering, desktops – red.) draait op Netware. De meeste machines zijn nu opgewaardeerd naar 5.1."
Novell had voorheen wel moeite gebruikers te laten opwaarderen naar nieuwe Netware-versies. Voor veel klanten voldeed de functionaliteit van de reeds draaiende oudere versies. "Netware 5 bood voor gewone kantoortoepassingen, zoals tekstverwerking, niet meer dan versie 4", oordeelt Warmerdam.
De Beer acht het verschil tussen Netware 4 en 5 wel belangrijk, met name de ondersteuning voor het internet-protocol (tcp/ip). "Dat is voor kleinere organisaties die vooral bezig zijn met een intern netwerk inderdaad minder belangrijk. Daar gaat het uiteindelijk om: eerst bekijken welke functionaliteit je nodig hebt en dan welke software deze biedt."
 

Meer over

NetwerkenNovell-producten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs