Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

KPN laconiek over ambities kabelaars

30 september 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Michiel Couzy
Michiel Couzy

KPN Telecom is niet onder de indruk van het initiatief van de kabelmaatschappijen om de netwerken te koppelen en gezamenlijk telefonie aan te bieden. Het bedrijf juicht de marktverruiming zelfs toe en verwacht hiervan te profiteren. Als antwoord biedt KPN aan het eind van dit jaar Adsl-diensten aan.

Vorige maand kondigden kabelbedrijven UPC Nederland, Casema, Castel en Palet Kabelcom aan hun netwerken met elkaar te verbinden. Deze ondernemingen creëren hierdoor een landelijke infrastructuur, waarover zij, zonder inschakeling van KPN, telefonie gaan aanbieden.
De betrokken kabelaars beschikken over 4,1 miljoen aansluitingen en beheren hiermee 68 procent van de markt. Een geduchte concurrent voor KPN Telecom, zo lijkt het.

Laconiek

Topman Paul Smits van KPN maakte tijdens het telecomdebat van Cap Gemini duidelijk dat hij niet wakker ligt van het initiatief van de kabelbedrijven. De beoogde opvolger van directeur Wim Dik merkte laconiek op dat hij het initiatief zelfs toejuicht.
Wijs geworden door de ontwikkelingen op de markt van de mobiele telefonie, gaf hij aan dat een verruiming ook KPN ten goede komt. Immers, na de lancering van mobiele concurrenten Telfort, Libertel, Dutchtone en Ben, groeide de markt enorm. KPN profiteerde hier flink van. "Als deze ontwikkeling ook geldt voor het vaste net, dan is dat zeer goed voor KPN."

Adsl

De oud-monopolist zit ondertussen ook niet stil. "We komen terug", kondigde Smits dan ook aan. Als belangrijk wapen noemde hij de Adsl-technologie. Deze Asymmetric Digital Subscriber Line is de techniek die de koperen telefoonlijnen geschikt maakt voor snelle en breedbandige Internetdiensten. KPN zal dit voor het eind van het jaar aanbieden in een aantal steden.
Verder kondigde Smits het einde aan van het ’tikkentijdperk’, waarbij de gebruikers per tik betalen voor hun telefoongesprekken. Binnenkort kunnen grootgebruikers afrekenen per grotere tijdsblokken of een ‘altijd aan-variant’ kiezen. Tot slot zal KPN begin volgend jaar Isdn-plus op de markt brengen.
Tussen de bedrijven door plaatste Smits enkele kanttekeningen bij de ambities en pretenties van de kabelbedrijven. "Er bestaan nog geen applicaties. Bovendien moeten gebruikers de beloofde bandbreedte wel delen. Dit laatste is niet best als de buurman een grootgebruiker is", aldus het lid van de Raad van bestuur.

Meer over

ADSLNetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: TCS komt met variabele soevereine cloud, onderzoek PwC naar de data-economie (en meer)  

    Software & Development

    Hoe betrouwbaar is onze software?

    Overheid

    Amerikaanse overname Solvinity ketst af; DigiD gered

    Cloud & Infrastructuur

    Wingtech opent frontale juridische aanval op Nexperia

    Cloud & Infrastructuur

    Huawei beweert zonder ASML top van chipindustrie te bereiken

    Security & Awareness

    5 adviezen voor be­drijfs­con­ti­nu­ï­teit bij brand

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs