Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ericsson drukt kosten met verdere uitbesteding activiteiten

05 september 2002 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Het Zweedse telecombedrijf Ericsson wil vierduizend it-banen onderbrengen bij andere ondernemingen. Het had vorig jaar al het onderhoud op vijfentwintig duizend werkplekken ondergebracht bij EDS. Nu is het doel alle activiteiten die niet te maken hebben met het bouwen of beheren van radionetwerken elders onder te brengen.

Net als andere toeleveranciers van telecombedrijven heeft ook Ericsson flink te lijden van de investeringsstop bij telecombedrijven. Uitbesteding speelt een cruciale rol in de strategie die het bedrijf er weer bovenop moet helpen. "Het beheren van een netwerk met al zijn software en computers vergt heel andere vaardigheden, dan onze kerncompetentie, het runnen van een radionetwerk. Hier is ons personeel voor geschoold, hier gaan we ons op concentreren", geeft woordvoerder Hans Krusel als verklaring voor de stap. Het pas bij Ericsson ondergebrachte beheer op het mobiele netwerk van O2, waarbij ruim tweehonderd mensen overstapten, draait juist om die kerncompetentie.
Uitbesteding is voor Ericsson niet nieuw. Zo is EDS sinds juni vorig jaar verantwoordelijk voor het onderhoud van vijfentwintig duizend werkplekken in zestien Europese landen. In Nederland zijn bij het afsluiten van dit contract twaalf werknemers overgegaan. Ook logistieke taken zijn in mei dit jaar ondergebracht bij Danvas. In Nederland zijn hierdoor 35 mensen naar dit bedrijf overgegaan.
Ericsson zoekt nu een partij die het beheer van applicaties, it-platformen en onderzoek naar it-infrastructuur voor zijn rekening wil nemen in meerdere Europese landen. In Nederland gaat het hier om ruim vijftig werknemers. Samen met een uitbreiding van het contract voor werkplekbeheer komt Ericsson op deze manier op vierduizend werknemers die het via uitbesteding wil overhevelen naar andere bedrijven.

Mobiele telefoons

Uitbesteding is niet de enige maatregel die in winstgevendheid moet resulteren. Ericsson bereidt een aandelenemissie voor van 3,2 miljoen dollar. Daarnaast gaf ceo Kurt Hellstroem deze week in een interview met Wall Street Journal Europe te kennen dat de alliantie met het Japanse Sony voor de productie van mobiele telefoons op korte termijn resultaat moet opleveren, wil het bedrijf er verder mee gaan. "In de komende kwartalen moet echte acceptatie blijken. Anders blijft Ericsson geen geld gooien in deze verlieslijdende onderneming." Eerder gaf het bedrijf aan nog vijfhonderd miljoen dollar in het initiatief te zullen pompen tussen nu en oktober 2003. De combinatie is een jaar terug in het leven geroepen om de moordende concurrentie het hoofd te bieden.
 
Informatie over het uitbestedingscontract met EDS is te vinden op: https://www.computable.nl/artikels/archief1/d25rs107.htm
 
Sytse van der Schaaf

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Overheid

    Verlenging DigiD-contract was eind maart al bekokstoofd

    Overheid

    Kans bijna verkeken om DigiD-kwestie snel op te lossen

    Overheid

    Ministeries en rijksdiensten kunnen over naar de Lidl-cloud

    Cloud & Infrastructuur

    TSMC laat high‑NA links liggen, terwijl ASML recordorders stapelt 

    Overheid

    Kort: Kabinet trekt stekker uit NDS-raad, breedbandmarkt groeit door (en meer)

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructuur

    Digitale omzet Unica blijft stijgen

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs