Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Kritiek jaar voor Internet

28 augustus 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Internet en bedrijfsinterne netwerken op basis van Internet-technieken (Intranetten) staan op het punt onmisbare hulpmiddelen te worden in het bedrijfsleven. Ze hebben het potentieel om de manier waarop zaken worden gedaan drastisch te veranderen. De snelheid waarmee nieuwe producten op de markt worden gebracht, gaat met sprongen omhoog. Bovendien kunnen de bedrijfskosten enorm dalen.

Dit concludeert de PA Consulting Group in haar rapport ‘The Internet & Corporate Intranets, Hype or Reality?’. Volgens deze adviesgroep zal 1997 de geschiedenis ingaan als een kritiek jaar. Het komt er op aan tijdig actie te ondernemen, liever vandaag dan morgen. In de nabije toekomst zal elk bedrijf van enige omvang er aan moeten geloven.

Schrijfmachine

Wie geen elektronische post gebruikt, niet via het Web aan promotie doet en niet langs elektronische weg zaken doet met klanten en afnemers, loopt snel achter. Volgens PA komen zulke bedrijven in dezelfde categorie als die bedrijven die nog brieven met de hand op schrijfmachines uittypen met een stukje carbon er tussen voor het archief.
PA baseert haar conclusies mede op de resultaten van een onderzoek onder vierhonderd managers in het Britse bedrijfsleven. Hieruit blijkt dat het gebruik van Internet al verrassend wijd verspreid is onder het management. Tweederde van de respondenten gebruikt Internet tijdens het werk. Algemene managers lopen daarbij nauwelijks achter bij hun collega’s die verantwoordelijk zijn voor de IT-afdelingen. Bovendien gebruikt eenderde van de respondenten Internet ook thuis. Verder blijkt tweederde van de deelnemende organisaties al een eigen webpagina te hebben.

Twijfels

Viervijfde van de respondenten gelooft dat Internet hun bedrijf voordelen kan bieden. Opvallend is dat de algemeen managers op dit punt nog duidelijk optimistischer zijn dan hun IT-collega’s. Ondanks dit grote optimisme bestaan er twijfels over de bestendigheid van het genoten voordeel. Misschien gaat het dezelfde weg op als bij de atm-netwerken in het bankwezen. Bijna alle grote banken hebben daarin geïnvesteerd, zodat een concurrentie-nadeel resteert voor de achterblijvers.

Meer over

Networking

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Amsterdam
    Cloud & Infrastructuur

    Amsterdam kiest KPN voor private cloud

    cloudsoevereiniteit EU
    Cloud & Infrastructuur

    Techwereld vrij positief over Europese pakket voor digitale soevereiniteit

    Data & AI

    Van ventilator naar vloeistof

    Cloud & Infrastructuur

    Deel datacenter NorthC in Almere weer aangesloten op netspanning

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs