Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Tuxedo eist plaats in middlewaremarkt

24 juli 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Het relatief onbekende Bea Systems, eigenaar van het middlewareproduct Tuxedo, wil binnen drie jaar de markt domineren. Een eerste stap naar dit doel is de huidige versie 6.3 die de diverse vertakkingen van de software op één lijn moet brengen. Volgens de route die Bea uitstippelt met behulp van diverse samenwerkingsverbanden.

Zo heeft het bedrijf in Nederland overeenkomsten gesloten met Unisys, Bull en Tandem. Deze drie integreren Tuxedo in hun eigen producten om zo completere oplossingen te bieden voor bedrijfsautomatisering. Daarnaast is Bea in onderhandeling met ondermeer Peoplesoft en Hewlett-Packard.

Koppeling

 
Tuxedo is wereldwijd één van de meestgebruikte infrastructuren voor gedistribueerd computergebruik. De software draait op meer dan zestig verschillende platformen, waaronder ook Windows NT. Met deze software tussen applicaties en besturingssystemen worden bedrijfsprocessen gekoppeld. En dat is wat Unisys, Bull en Tandem nu doen voor klanten als de PPT Primafoonwinkels, Correct en Wehkamp.
Volgens Steve Allen, directeur Europa van Bea Systems, moet Tuxedo binnen drie jaar de markt domineren. "We hebben nu een marktaandeel van 40 procent, maar dat moet omhoog", zegt hij zelfverzekerd. Een houding die het twee jaar jonge bedrijf uitstraalt met een omzetgroei van 20 procent per kwartaal.

Wildgroei

Eén van de redenen voor het termijnplan van Bea Systems is de wildgroei van Tuxedo. Diverse ontwikkelaars hebben eigen ‘smaken’ op de markt gebracht. Hierdoor is de software niet meer uniform; vergelijkbaar met wat het besturingssysteem Unix is overkomen.
Maar Bea Systems, dat de rechten op Tuxedo vorig jaar van Novell kocht, wil weer terug naar één product. Om dit te bereiken is de huidige versie van Tuxedo zoveel mogelijk compatibel met de bestaande varianten, aldus Allen. In de toekomst wordt Tuxedo exclusief van Bea. "Maar het systeem zelf blijft wel open voor diverse applicaties en platformen", verzekert de directeur Europa. JB

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs