Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

38 Miljoen exemplaren van Navigator verspreid

25 juli 1996 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
correspondent
correspondent

NEW YORK, NY – Netscape heeft 38 miljoen exemplaren van haar Navigator-browser verspreid. Daarmee laat het tekstverwerkers als MS Word en Wordperfect ver achter zich en is het veruit de populairste software-applicatie, die ooit werd ontwikkeld.

Van MS Word en Wordperfect zijn tot nog toe hooguit 30 miljoen exemplaren verkocht. Het grootste verschil is echter dat Netscape het record-aantal in achttien maanden bereikte, terwijl de eerder genoemde pakketten al meer dan tien jaar bestaan. Jim Barksdale, president en chief executive officer (ceo) van Netscape Communications, vertelt er echter niet bij dat de Navigator-browsers gratis zijn verspreid, terwijl voor de tekstverwerkers nog steeds een aardige duit moet worden neergeteld.

Netwerk-tijdperk

Meer dan 81 procent van de PC’s in het Amerikaanse bedrijfsleven is nu met een netwerk verbonden, aldus Barksdale. "De komende tien jaar zullen het tijdperk van het netwerk zijn. TCP/IP, de Internet-standaard voor communicatie, rukt enorm op. In 1998 zullen 150 miljoen PC’s volgens deze standaard met elkaar communiceren. Dit zal de vraag naar de Netscape Navigator nog verder doen toenemen."
Volgens de topman neemt ook het aantal intranet-webservers explosief toe; van de huidige 300.000 naar 3,5 miljoen in drie à vier jaar. Hij zegt verder dat standaard e-mail-software in de loop van dit jaar even krachtig zal worden als ‘proprietary’ e-mail-software. De veiligheid en controle over de toegang tot deze elektronische post worden steeds beter. Bovendien komen er allerlei multimedia-mogelijkheden bij.

Intranetten

Barksdale benadrukt dat de Internet-protocollen in het bedrijfsleven vrijwel overal voor zijn te gebruiken. Hij spreekt van een zogenaamd ‘full service intranet’. Dit wordt de spil; een TCP/IP-netwerk binnen een onderneming, die mensen en informatie met elkaar verbindt. Mensen worden produktiever, omdat de informatie beter toegankelijk wordt. Een ander voordeel van zo’n ‘full service intranet’: de bestaande infrastructuur kan worden gebruikt. Een pluspunt vormt ook de ‘interoperability’ op het niveau van het netwerk. Ontwikkelaars van software hoeven maar één keer iets te maken en hun applicaties werken overal.
Het intranet kan ook centraal worden bestuurd. Alles is gebaseerd op open standaarden, zodat ondernemingen componenten van verschillende leveranciers kunnen kopen. Tot de ondernemingen die met succes intranetten gebruiken, behoren National Semiconductor, John Deere, Rockwell, Olivetti, Cadence, Genentech, AT&T, McDonnell Douglas en Mobil. Corr.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Servers onder de loep – Een nieuw tijdperk

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Computable.nl

    Virtualisatie heruitgevonden met VM’s en Containers

    15 redenen om bestaande virtuele machines te behouden en ruimte te creëren voor vernieuwing

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    SureSync en Logius genomineerd voor Co...

    SureSync is dit jaar trots op drie nominaties bij de Computable Awards 2025. Eén van de meest opvallende nominaties is...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Clingendael waarschuwt: Nexperia-ingreep kan uitmonden in geopolitieke chipcrisis

    Innovatie & Transformatie

    It als groeimotor? Alleen met een plan

    Innovatie & Transformatie

    Aanbestedingen botsen met autonomie

    e-mail lost silent drop smishing
    Security & Awareness

    Kort: Bank-smishing x10, Microsoft silent drops lopen spuigaten uit (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Minister vreest Chinese spelletjes om Nexperia vleugellam te maken

    Carrière

    Onverantwoord gedrag kostte Chinese bestuurder Nexperia de kop

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs