Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ondergang dreigt voor ‘Carrier select’-diensten

10 juni 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

Een groot aantal ‘carrier select’-diensten dreigt binnenkort het loodje te leggen. Slechts 3 procent van de particulieren belt goedkoper naar het buitenland via een viercijferige code.

Professor Arnbak, voorzitter van het toezichthoudend orgaan Opta, luidt de noodklok over deze vorm van dienstverlening. Hij waarschuwde tijdens het telecom-congres World Topics voor financiële debacles. Het systeem van de voorkeuze is voor het grote publiek toch moeilijk te doorgronden, aldus Arnbak. Hij sprak van een onduidelijke markt. Bovendien wordt het bellen naar het buitenland snel goedkoper.
Verder kondigde de Opta-voorzitter aan dat KPN Telecom in Rotterdam haar netwerk bij wijze van proef zal openstellen voor een concurrent. Zonder eigen investeringen kan een nog nader bekend te maken telecom-operator rechtstreeks onbelemmerde toegang krijgen tot een verdeelcentrale van KPN. Telecom-gigant MCI Worldcom zou graag aan dit experiment willen deelnemen, zo bleek tijdens het congres.

Openstellen

Met de proef volgt KPN Telecom het ‘Richtsnoer voor ontbundelde toegang’. Daarin schrijft de Opta voor dat het complete KPN-netwerk open moet worden gesteld voor de concurrentie. Het experiment is nodig omdat eerst ervaring moet worden opgedaan met het openstellen van centrales. Deze zijn helemaal niet ingesteld op gebruik door derden. De centrales zijn namelijk gebouwd in een tijd dat er in Nederland geen sprake was van concurrentie.
Tenslotte maakt Arnbak zich sterk voor lagere tarieven voor het bellen van vast naar mobiel. Op de GSM-aanbieders wordt zware druk uitgeoefend deze tarieven te verlagen. Arnbak heeft de sterke indruk dat de vijf mobiele aanbieders onderlinge prijsafspraken hebben gemaakt voor de interconnectie, de verbinding naar een GSM-apparaat.

Kamervragen

Ondertussen zijn de recente activiteiten van de Opta in politieke kringen niet overal in goede aarde gevallen. Met name de VVD maakt zich bij monde van Hella Voûte-Droste en Atzo Nicolai zorgen over de door Opta opgelegde verplichting aan KPN om de tarieven te verlagen, zo meldt De Telegraaf. "Die lage tarieven lijken wel leuk, maar ze kunnen averechts werken", aldus Nicolai. Het weerhoudt de concurrentie ervan te investeren in een nieuwe infrastructuur. Voûte en Nicolai zullen er bij de minister van Verkeer en Waterstaat op aandringen om de Opta-beslissing over tarifering nader te onderzoeken.   CORR.

Meer over

NetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Vier oorzaken van iot-storingen en hoe je de risico’s kunt beperken

    Data & AI

    AWS en Snowflake verdiepen partnerschap met 6 miljard dollar

    EDIC EU digitaal
    Overheid

    Zo wil de EU los komen van Amerikaanse tech

    Cloud & Infrastructuur

    Nvidia lanceert Windows-pc’s voor ai-agenten

    Innovatie & Transformatie

    TU Delft leert drones navigeren met bijenstrategie Bee-Nav

    Carrière

    Kort: Betty Blocks herijkt zichzelf, SoftBank steekt 75 miljard in Franse ai (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs