Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

KPN Research test ’turbo’ modems van AT&T Paradyne

30 mei 1996 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
correspondent
correspondent

BRUSSEL – KPN Research gaat een proef doen met nieuwe supersnelle modems van AT&T Paradyne. Deze moeten de telefoonmaatschappijen in staat stellen om te concurreren met de coax-modems die kabelmaatschappijen straks gaan gebruiken.

De zogenoemde digital subscriber line (dsl)-modems kunnen zeer hoge transmissie-snelheden bereiken. Het bestaande telefoonnet dat uit koperen draden bestaat, wordt daarmee geschikt voor geavanceerde multimedia-diensten zoals videoconferenties en telewerken, alsmede voor lan-toegang op afstand. Ook kan razendsnel toegang worden verkregen tot Internet. Volgens Frank Wiener, directeur ‘Broadband Products’ bij Paradyne, zal een Internet-abonnee via deze techniek een video-clip binnen enkele seconden kunnen binnenhalen in zijn systeem, terwijl dit uren in beslag kan nemen met een traditionele modem.
AT&T Paradyne begint als eerste bedrijf ter wereld deze nieuwe modems uit te testen. Ondermeer KPN Research fungeert daarbij als proefkonijn. Bekeken wordt hoe de apparaten zich technisch gezien gedragen op het netwerk. Mocht PTT Telecom de nieuwe technologie gaan implementeren dan zullen op zijn vroegst in 1998 de eerste modems van dit type in Nederland te koop zijn. AT&T Paradyne verwacht dat bij massa-produktie de prijs van deze modems tussen de 400 en 600 gulden gaat liggen. De dsl-modems hoeven dus niet meer te kosten dan de huidige snelle modems, die 28.800 bits per seconde over een telefoonlijn kunnen versturen.

Dertien keer sneller

KPN Research gaat twee soorten modems uittesten. De full duplex sdsl-modems (symmetrisch) zijn ideaal voor het verzenden van digitale videobeelden, telewerken en het houden van video-conferenties. De asymmetrisch adsl-modems lenen zich vooral voor een snelle toegang tot Internet. Eerstgenoemde apparaten kunnen een snelheid bereiken van 384.000 bits per seconde, ruim 13 keer zo snel als de huidige 28k8-modems. Hun asymmetrische broertjes reiken zelfs tot 1,5 à 2 miljoen bits per seconde. AT&T Paradyne toonde deze produkten tijdens de Telecommunications Managers Association (TMA)-beurs die van 21 tot 23 mei plaatsvond in Brussel.
Evenals bij Isdn kan bij de nieuwe techniek gelijktijdig met het surfen op Internet een telefoongesprek worden gevoerd. Daarentegen is geen nieuwe randapparatuur zoals telefoon en fax nodig. Isdn biedt wel functionaliteit zoals identificatie van binnenkomende gesprekken.
Een mogelijk beletsel voor een snelle introductie van deze modems is dat de telefoonmaatschappij flink moeten investeren. Op elke dsl PC-kaart moet in de centrale een apart modem worden geïnstalleerd. Bovendien zijn er zowel bij de centrale als bij de eindgebruiker filters (splitters) nodig die de spraaksignalen moeten scheiden van de data. Ten slotte zijn er aan de kant van de telefooncentrale ‘routers’ nodig om het verkeer naar de juiste bestemming te leiden. Corr.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    ActueelSoftware & Development

    Value8 wil totale controle over Ctac

    soevereine cloud
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Hoe soeverein moet de NDS zijn?

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs