Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Harbinger kiest Nederland als Europese uitvalsbasis

22 mei 1997 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Ad Mulder
Ad Mulder

Harbinger, een Amerikaanse aanbieder van Electronic Commerce (EC) en Electronic Data Interchange (EDI) heeft Rotterdam als Europees hoofdkantoor aangewezen. Het snelgroeiende bedrijf wil profiteren van de groei in de handel op de elektronische snelweg.

Met EDI kunnen bedrijven aan- en verkoop-orders, rekeningen en betalingen elektronisch verrichten. Ook kunnen formulieren elektronisch worden uitgewisseld. De doorbraak van EDI heeft lang op zich laten wachten, omdat de techniek duur, ingewikkeld en bedrijfsspecifiek was.

30 procent groei

Met de komst van het Internet lijkt EDI nu een herkansing te krijgen. Netwerkmanagers in middelgrote- en kleine bedrijven kunnnen nu gebruik maken van aanzienlijk goedkopere, op Internetstandaarden gebouwde transactiesystemen en -diensten. Tot nu toe worden EDI-systemen gebouwd rond eigen netwerken.
Wereldwijd zijn er ongeveer 100.000 bedrijven die transacties laten verlopen via dergelijke bedrijfseigen netwerken. De EDI-netwerken zijn niet compatible met elkaar. Harbinger claimt dat zijn eigen Value Added Network (VAN) 30.000 deelnemers kent, voornamelijk middelgrote en kleinere bedrijven.
De markt voor EDI groeit snel, aldus David Leach, president-directeur van Harbinger. Hij was even in Rotterdam ter opluistering van de opening van het nieuwe Europese hoofdkantoor. "Er wordt per jaar wereldwijd tussen de 500 en 800 miljoen dollar aan EDI-software en services omgezet. De marktomvang neemt jaarlijks met 30 procent toe", vertelt Leach.
De opkomst van de aanzienlijk goedkopere Internet EDI-oplossingen ziet Harbinger niet als een bedreiging, maar als een kans. Men heeft bijvoorbeeld software waarmee een Webwinkel kan worden gebouwd in één uur tijd. Een testversie van deze web authoringsoftware kan men downloaden (http://inp.harbinger.net/products).
Harbinger heeft vorig jaar en begin 1997 een aantal Europese bedrijven opgekocht, waaronder Ntex in Rotterdam (nu zeventig medewerkers). Ntex heeft de ANWB, de GWK, KNMI en het Havenbedrijf Vlissingen als klant. Een andere nieuwe aanwinst voor Harbinger is Ad Nederlof, de onlangs teruggetreden vice-president van Oracle voor Noord-Europa. Hij neemt zitting in de raad van bestuur van het bedrijf.

Meer over

E-commerceNetwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Soevereine cloud: regie behouden

    Hoe krijg je grip op data, compliance en continuïteit in een geopolitieke realiteit

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructuur

    Bert Hubert: over nerds versus bestuurders

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Opnieuw Big Mac voor Capgemini, Odin koopt Proxsys (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Van mobiel naar megatech: MWC26 trekt 105.000 bezoekers en 2.900 exposanten

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    Security & Awareness

    Kort: ProRail beveiligt spoor zee met Genetec, Databricks wil in Amsterdam naar 1000 employees (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs