Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Gratis e-mail van PTT valt slecht bij Nederlandse service-provider

27 maart 1997 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Correspondent
Correspondent

De gratis e-mailactie waarmee PTT Telecom vanaf september de acht miljoen abonnees wil verleiden tot het gebruik van een elektronische postbus, is bij de meeste service-providers slecht ontvangen.

De Nederlandse Vereniging van Internet-Providers (NLIP) vreest een koude sanering. Veel aanbieders die een marginaal bestaan lijden, zullen door de PTT-actie de doodsteek krijgen. Volgens Nlip-voorzitter Felipe Rodriquez probeert PTT Telecom zijn huidige monopoliepositie bij de spraaktelefonie te consolideren door de klanten te binden aan een e-mailadres. Het eerste halfjaar is de e-mail in heel Nederland gratis, daarna betaalt een abonnee vijf gulden per maand. Rodriquez weet dat mensen niet gemakkelijk van e-mailadres veranderen, als ze eenmaal een bepaald adres op hun visitekaartje hebben staan.
Hij acht de actie van de PTT in strijd met het overheidsbeleid dat monopolievorming tracht tegen te gaan. De Nlip heeft hier al vragen in de Tweede Kamer over laten stellen. Als politiek Den Haag geen actie onderneemt, is de vereniging van plan naar de Europese Commissie in Brussel te stappen.

Winkelboulevard

Nu het aantal Internet-gebruikers stagneert, dreigen de ‘providers’ sowieso al in moeilijk vaarwater te komen. Het beschikbaar stellen van ‘content’ levert weinig inkomsten op. De toegevoegde waarde waarover iedereen het heeft, kost vrij veel geld. Ook het surfen over de hele aardbol heen kost meer dan het oplevert. Alleen met het e-mailverkeer valt nog wat te verdienen. Als PTT Telecom die inkomstenbron naar zich toetrekt, gaat dat ten koste van de ‘providers’. De redenering van PTT Telecom-topman Ben Verwaayen dat zijn actie de markt openbreekt en het publiek rijp maakt voor het wereldwijde web, is op zich zelf wel valide. Maar, stellen de providers, het duurt toch weer enige tijd voordat de mensen zijn uitgekeken op het ‘Intranet’ van PTT Telecom en via een provider ook het wereldwijde web op willen gaan.
Zoals bekend biedt ‘het Net’ van PTT Telecom behalve e-mail in uitsluitend Nederland ook een soort elektronische winkelboulevard. De gebruikers hebben echter geen directe toegang tot het Web. Daarvoor moeten ze bij een provider aankloppen. Het intranet van PTT Telecom werkt op den duur dus wel marktvergrotend, maar het is de vraag wanneer die stroom nieuwe webgebruikers loskomt. De Internet-providers vrezen dat de PTT-actie hen op korte termijn alleen maar inkomsten kost.

Compuserve

Positief reageerde Compuserve. Deze aanbieder van online informatie gaat dan ook in op de oproep van PTT Telecom-topman Verwaayen gezamenlijk ‘content’ beschikbaar te stellen. De plannen van PTT Telecom om een nieuw landelijk netwerk te introduceren stroken met de opvattingen van Compuserve over de scheiding van inhoud op en toegang tot Internet. Het bedrijf probeert vooral te leven van de online-dienst Compuserve Interactive (CSI), waarop ruim 3000 diensten worden aangeboden variërend van het ANP tot het weerbericht. Dit in tegenstelling tot veel andere Internet-providers die hun inkomsten halen uit het bieden van toegang tot het Net.
Roelf Sluman, directeur Compuserve Nederland, verwacht dat in de toekomst niet zozeer meer voor de toegang als wel voor de inhoud op Internet wordt betaald. Niet de online gebruikstijd is bepalend voor toegang, maar de informatie die wordt opgevraagd. Sluman onderhandelde deze week met de PTT over het beschikbaar stellen van CSI op het nieuwe ‘Net’. Te denken valt aan een vast bedrag per maand voor onbeperkt gebruik dan wel ‘pay-per-view’.

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slim verbonden en veilig georganiseerd

    Waarom connectiviteit en security onlosmakelijk verbonden zijn.

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Twee dagen volle bak met prominente ot-rol

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    Luchtfoto van het datacenter-complex van Microsoft in Middenmeer.
    ActueelData & AI

    Microsoft breidt datacenter in Wieringermeer fors uit

    ActueelData & AI

    Amsterdams-Russische Nebius ‘hofleverancier’ van Microsoft

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs