Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Hitachi zet mainframe-ambities op laag pitje

16 maart 2000 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Hitachi Data Systems (HDS) wijzigde vorige week zijn strategie voor zware systemen. Het bedrijf tempert daarmee zijn veroveringsdrang voor de mainframemarkt. Bestaande gebruikers kunnen nog rekenen op opwaarderingen, maar de werving van nieuwe klanten wordt gestaakt – tot tevredenheid van concurrent Amdahl.

Vice-president Chris Worrall, verantwoordelijk voor de server-marketing bij de Amerikaanse computerfabrikant, erkent dat het probleem schuilt in de sterk dalende winstgevendheid van de markt voor mainframes. De vraag naar rekenkracht is nog altijd groot, maar de prijserosie is van dien aard dat het nauwelijks meer loont aan die vraag te voldoen, aldus Worrall. De strategie-herziening geldt voor de Amerikaanse en de Europese markt.
De marketing-president hamert er echter op dat HDS de mainframemarkt niet verlaat. Tenminste, niet wat betreft de bestaande klanten. Worall zegt dat zij hun Skyline-, Trinium- en Pilot-systemen gewoon kunnen opwaarderen. De Trinium is in Europa ook bekend als de M3000-serie. De leverancier belooft dat het die vernieuwingen volgens de reeds bekende tijdsplanning zal uitbrengen.

Open architecturen

"Wij concentreren ons, net zoals onze concurrenten, in toenemende mate op technologieën die een efficiëntere verhouding voor kosten en opbrengsten bieden", verklaart HDS-president Yoshihiro Koshimizu. Hij signaleert in de markt een gang naar meer open computerarchitecturen, die echter wel moeten voldoen aan hoge eisen voor de uitbreidbaarheid en betrouwbaarheid. Dergelijke systemen bieden een gunstiger verhouding tussen prijs- en prestatieniveau, aldus de HDS-topman.
"Wij hebben dan ook besloten de ontwikkeling van onze heterogene bedrijfsservers te versnellen. Die zware machines gebruiken zowel nieuwe als oude, reeds bewezen technologieën." Koshimizu zegt dat de Amerikaanse dochteronderneming van het Japanse Hitachi binnen de komende drie maanden details onthult van nieuwe producten voor opslag en bedrijfsoplossingen, inclusief diensten, op basis van heterogene, open systemen.

IBM’s Cmos

Tegelijkertijd neemt HDS hiermee ook afstand van IBM’s Cmos-mainframeprocessors die het gebruikt voor zijn eigen S/390-klonen. IBM heeft vorig jaar al duidelijk gemaakt toekomstige uitvoeringen van zijn Cmos-processors niet in licentie te geven aan fabrikanten van zogenoemde plug-compatibele mainframes. Hitachi reageerde hierop met de aankondiging zijn oudere bipolaire mainframe-architectuur te fuseren met een eigen Cmos-ontwerp.
Mainframefabrikant Amdahl ziet zijn kans schoon. Het Amerikaanse bedrijf, dochter van het Japanse Fujitsu-concern, beschouwt Hitachi’s verslapping van zijn mainframemarketing als een terugtrekking uit die markt. Hierdoor blijven alleen IBM en Amdahl over als spelers op mainframegebied, redeneert het bedrijf.

Wegsnoepen

Amdahl denkt forse stukken marktaandeel te kunnen wegsnoepen van HDS. Daarbij rekent het bedrijf op mogelijke onrust bij HDS-klanten over het toekomstperspectief voor hun systemen. Het bedrijf kondigt nu aan het reeds hoge prestatieniveau van zijn huidige Cmos-systemen later dit jaar met 20 procent te verhogen.
Hitachi wil niet achterblijven en werkt aan zijn toekomstige mainframe-generatie, die de codenaam Hercules draagt. Berichten doen de ronde dat die nieuwe hardware nog op zich laat wachten tot eind volgend jaar. Het bedrijf gaat hier niet op in en meldt alleen het tempo van zijn productontwikkeling op te voeren.

Meer over

MainframesStorage

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Een echte geïntegreerde AI oplossing

    Efficiëntie door een geïntegreerde AI oplossing met Mobile XL Mobile XL helpt organisaties bij het toepassen van AI binnen hun...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Carrière

    Inge Koopmans directeur datacenter Belastingdienst

    Overname Samenwerken Fusie
    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Nederlandse overnames, veel erkenning door Microsoft (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Verkoop van Solvinity aan Kyndryl valt slecht bij Nederlandse overheid

    Data & AI

    Intelligentie naar de rand

    datacenter
    Data & AI

    Kort: CO2-rapporten belemmeren verduurzaming datacenters, Nexperia mag weer (en meer)

    Security & Awareness

    Siam in de praktijk: 4 valkuilen (én oplossingen)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs