Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Cyrix en Intel staken strijd om chip-patenten

12 februari 1998 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Chipproducent Cyrix heeft het recht verworven eigen chips te fabriceren die gebaseerd zijn op het ontwerp van Intels Pentium II-processor. National Semiconductor, dat Cyrix vorig jaar opkocht, heeft een vernieuwde licentie-overeenkomst gesloten met Intel en daarmee de juridische strijd tussen de twee bedrijven beëindigd. De reeds bestaande licentie-verlening is nu sterk uitgebreid en verlengd tot ‘ver voorbij de eeuwwisseling’.

In wezen komt deze oplossing er op neer dat Intel een aantal basispatenten voor de Pentium II deelt met Cyrix, en daarmee met National Semiconductor. Cyrix mag klonen van deze chip maken via het proces van reverse engineering, waarbij een product wordt gekopieerd door de werking te analyseren en te emuleren. Intel verklaarde dat het deze uitkomst verkiest boven een harde confrontatie in de rechtszaal. Cyrix klaagde de chipproducent in mei vorig jaar aan wegens inbreuk maken op het patent. Intel diende hierop een wederaanklacht in.
De chipgigant heeft echter veel ontwerpen van de Pentium II beschermd door ze te benoemen tot handelsgeheimen. Dergelijke producten en ontwerpen vallen niet onder de nu gesloten licentie-overeenkomst. De mogelijkheden van Intels ‘Slot 2’ is één van die ontwerpen. Het bedrijf schakelt zijn processorlijn later dit jaar over naar deze methode voor versnelde communicatie met het computersysteem. Cyrix beweert dat het wel ‘Slot 1’ Pentium-klonen kan fabriceren.

Concurrentie haalt in

Ondanks deze doorbraak zou Cyrix toch een moeilijke toekomst tegemoet gaan. Concurrenten Advanced Micro Devices en Intel lopen langzaam maar zeker hun achterstand in op de markt voor goedkope chips. Moedermaatschappij National Semiconductor bekende vorige week dat het zijn omzet- en winstdoelen voor het afgelopen kwartaal niet haalt door fabricagetekorten bij Cyrix. Deze firma heeft het sterk groeiende segment voor PC’s onder de 1000 dollar een jaar geleden samen met Compaq in het leven geroepen.
Inmiddels overspoelen ook AMD en Intel deze markt met hun eigen goedkope processoren. Bovendien komt er later dit jaar een afgeslankte Pentium II op de markt onder de codenaam Covington. Compaq maakt gebruik van deze situatie en lanceerde vorige maand laaggeprijsde desktopcomputers met de K6-processor van AMD. De PC-fabrikant heeft echter geen nieuwe desktops uitgebracht met de MediaGX-chips van Cyrix. Analist Michael Slater van Microprocessor Report beweert zelfs dat Compaq hiermee de processorleverancier in wezen heeft afgevoerd van zijn desktop-lijn.
 

Meer over

Licenties

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    De toekomst van serverbeheer. Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging.

    Computable.nl

    Ontdek hoe je de kracht van private cloud kunt ontgrendelen

    Nieuwe eisen aan prestaties en beveiliging. De toekomst van serverbeheer.

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Barco introduceert nieuw vergadersyste...

    Videoconferencing is volledig ingeburgerd in de vergaderzaal. Met ClickShare heeft Barco een oplossing om gemakkelijk en draadloos videovergaderingen te starten...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Schaduw-ai en het risico voor organisaties

    Software & Development

    Vibe coding en het lot van de developer

    Cloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Open Dutch Fiber slaan handen verder ineen

    EU digitale
    Cloud & Infrastructuur

    Nederland in Europees consortium voor digitale gemeenschapsgoederen

    Software & Development

    Verkeerde configuratie bij Azure leidt tot veel storingen

    Nexperia
    Cloud & Infrastructuur

    Nexperia-topman wilde 40 procent personeel in Europa ontslaan

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs