Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Microsoft past Passport aan voor EC

06 februari 2003 - 23:004 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Microsoft heeft de Europese Commissie toegezegd vergaande wijzigingen aan te brengen in zijn Passport-dienst. Die online identificatie- en authentificatiedienst werd door de EC kritisch bekeken in verband met privacy- en databescherming.

"Microsoft stemt ermee in een uitgebreide reeks maatregelen toe te passen voor databescherming. Dit betekent het aanbrengen van aanzienlijke wijzigingen in het bestaande .Net Passport-systeem", aldus de officiële verklaring van de EC. Het Amerikaanse softwarebedrijf belooft de informatiestroom van zijn dienst aan gebruikers drastisch te herzien.
Gebruikers krijgen bredere toegang tot informatie en meer keuzemogelijkheden voor het gebruik van die privé-gegevens. Dit betreft ook het delen van die informatie met Passport-partnersites, zoals online veiling eBay en muziekdienst Pressplay. "Bij aanmelding voor Passport krijgen gebruikers een aantal opties voor het delen van persoonlijke informatie. Het absolute minimum is hun e-mailadres en hun Passport-wachtwoord dat ook geldt voor de partnersites. Die opties en de onderverdeling in informatieniveaus verfijnen we nu", zegt Microsoft-topman Matt Lambert, verantwoordelijk voor overheidszaken in de Emea-regio.

Informatieverzameldrift

De EC uitte in juli, bij monde van Eurocommissaris Frits Bolkestein, al kritiek op Passport. Dit betrof de informatieverzameldrift, de onduidelijkheid over het informatiegebruik en het gebrek aan controle daarvan door gebruikers zelf. De EC heeft Passport en soortgelijke diensten sinds mei aan een kritisch onderzoek onderworpen. Deze diensten zouden mogelijk Europese privacywetten en -richtlijnen schenden. De EC publiceert naar verwachting deze of volgende week zijn langverwachte specifieke richtlijnen voor online identificatie- en authentificatiediensten.

Rechtszaken VS afgewezen
Vijf Amerikaanse rechtszaken namens consumenten tegen Microsoft zijn door de rechtbank afgewezen. Federale rechter Frederick Motz heeft de aanklachten, ingediend in de staten Connecticut, Kentucky, Maryland en Oklahoma, niet ontvankelijk verklaard. De aanklagers beschuldigden Microsoft van exorbitante prijzen voor Windows, Excel, Word en applicatiepakket Office.
De rechter baseert zijn besluit op het feit dat de consumenten de producten niet direct van Microsoft hebben gekocht, maar bij winkelketens of pc-producenten. Volgens de staatswetgeving kunnen ze de softwareproducent dus niet aanklagen.
Sinds Microsofts veroordeling tot monopolist door federale rechter Thomas Penfield Jackson zijn diverse consumentenaanklachten ingediend tegen het concern. Het merendeel is sindsdien op grond van indirecte aanschaf afgewezen. In de staat Californië, met een striktere wetgeving ter bescherming van consumenten, heeft de softwareproducent echter een kostbare schikking getroffen.
De aan de EC beloofde wijzigingen gaan verder dan wat Microsoft al heeft doorgevoerd nadat het in augustus vorig jaar vergelijkbare beloftes deed aan de Amerikaanse federale handelscommissie (FTC). Daarmee schikte het bedrijf het FTC-onderzoek naar beveiligingsproblemen en mogelijke privacyschendingen. De overheidsinstantie heeft hierbij diverse misstanden geconstateerd. De FTC wil de aan Passport opgelegde criteria ook toepassen op andere identificatie- en authentificatiesystemen.

Geen sancties

De nu aan Europa beloofde aanpassingen maken het volgens EC-woordvoerder Jonathan Todd onwaarschijnlijk dat Passport nationale wetten en richtlijnen voor databescherming zal schenden. "Er is dus geen reden om sancties op te leggen. De autoriteiten van de lidstaten zijn allemaal ingenomen met de wijzigingen die Microsoft aanbrengt in het systeem om het aan te passen aan de EU-wetgeving voor databescherming." Die Europese wetgeving is in alle vijftien landen verwerkt in de nationale wetgevingen. Eurocommissaris Bolkestein stelt dat de bescherming van consumentengegevens voortaan gewaarborgd is.
De kous is hiermee echter nog niet af. De EC-werkgroep voor databescherming blijft Microsofts Passport en de tegenhanger, het door Sun aangevoerde Liberty Alliance Project, voortdurend in de gaten houden. "Vanwege de doorlopende ontwikkeling van het .Net Passport-systeem, het Liberty Alliance Project en andere soortgelijke authentificatiediensten blijven we toekomstige ontwikkelingen op dit gebied volgen", verklaart de EC-werkgroep.
Deze overzichtscommissie richt zich vooral op twee kwesties: het advertentiebeleid binnen Microsofts Hotmail-dienst, die gekoppeld is aan Passport, en het gebruik van identificatietechnologieën in zowel Passport als Liberty. De eerste kwestie kan privacy-inbreuk inhouden vanwege individueel gerichte reclameboodschappen. Bij de tweede kan privé-informatie te hecht gekoppeld zijn aan de gebruikte aanmeldingsprocedures.
 
Passport aangepast voor FTC
https://www.computable.nl/artikels/archief2/d33jb2lu.htm

 
EC zet Passport-onderzoek voort
https://www.computable.nl/artikels/archief2/d33jb2ml.htm

 

 
Jasper Bakker

Meer over

Privacy

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Searoutes

    CO₂-transparantie voor digitale freight forwarding bij Shypple (Shypple en Searoutes)
    Pijl naar rechts icoon

    INNO-WAY Rabotics

    Verkoopstijgingen behaald van 100% op geselecteerde producten en meer klanten geholpen bij Gamma (GAMMA en INNO-WAY)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    TU Delft leert drones navigeren met bijenstrategie Bee-Nav

    Carrière

    Kort: Betty Blocks herijkt zichzelf, SoftBank steekt 75 miljard in Franse ai (en meer)

    Data & AI

    Schneider Electric in­tro­du­ceert koel­ma­chi­nes voor ai-datacenters

    Cloud & Infrastructuur

    Kort: Flagshipstore Amac op Zuidas, partnerschap Fujitsu en Anthropic (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Amerikaanse foundry Polar gaat Nexperia-chips maken

    Cloud & Infrastructuur

    KPN met Duitsers in soevereine cloud

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs