Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

KPN positief gestemd ondanks dalende winst

02 september 1999 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondCloud & Infrastructuur
Rik Sanders
Rik Sanders

De Nederlandse telecomreus KPN noteert over de eerste helft van dit jaar een nettoresultaat van 918 miljoen gulden.

Dat is 9,3 procent minder dan in de eerste zes maanden van 1998. Toch verhoogt het concern de winstprognose over 1999 tot ruim 1,7 miljard. Een half jaar geleden voorspelde het nog 1,6 miljard gulden winst over het lopende jaar. Die ogenschijnlijke discrepantie laat zich volgens KPN verklaren door het feit dat de onderneming dit jaar te maken had met een fors hoger bedrag aan afschrijvingen (445 miljoen gulden) in het segment Vaste Telefonie, Apparatuur en Overig. De omzet steeg namelijk wél in de eerste helft van het boekjaar: met 7 procent, tot ongeveer 8,85 miljard gulden.
Het segment Mobiele Telefonie zag de winst met maar liefst 75 procent stijgen tot 316 miljoen gulden. Die resultaten, samen met de sterke groei van Internet en incidentele resultaten door de uitbreiding van het belang in de Ierse telecommunicatiemaatschappij Eircom (voorheen Telecom Eireann) zorgen volgens de Nederlandse telco voor een betere winstontwikkeling, waardoor de winstprognose over 1999 naar boven kan worden bijgesteld.
De business unit Corporate Networks zag de omzet met 147 miljoen stijgen tot 763 miljoen gulden. Het verzorgt in samenwerking met partners zowel IT-diensten als het gerelateerde dataverkeer, het netwerk- en het werkplekbeheer. Corporate Networks levert bijvoorbeeld SAP-diensten en distribueert het portfolio van IP-netwerkbouwer KPN Qwest.

Beursplannen

Bij de presentatie van de halfjaarcijfers maakte KPN bekend de mogelijkheden te onderzoeken om KPN Mobiel naar de beurs te brengen. Daardoor hoopt de onderneming voor de mobiele poot extra kapitaal te verschaffen om de gewenste expansie versneld te financieren. KPN noemt dit een logische vervolgstap na de eerdere aankondiging dat het bedrijf de mobiele activiteiten wil onderbrengen in een aparte dochteronderneming.
KPN Mobiel heeft in Nederland momenteel drie miljoen aansluitingen en zag de omzet in het eerste half jaar van 1999 met 28,7 procent groeien tot bijna 1,7 miljard gulden. Het marktaandeel van de mobiele poot bedraagt 57 procent, volgens KPN.
Behalve KPN Mobiel wil ook KPN Qwest naar de beurs: zowel in Europa als in de Verenigde Staten. Deze joint venture van KPN en het Amerikaanse Qwest Communications heeft geld nodig voor de uitbreiding van Europese activiteiten.

Opvolger Wim Dik

De opvolger van KPN-topman Wim Dik, die in maart volgend jaar met pensioen gaat, komt uit eigen gelederen. De Raad van Commissarissen wil Paul Smits in die functie benoemen.
Smits is sinds november 1998 lid van de Raad van Bestuur van KPN, waar hij de nationale activiteiten onder zijn hoede heeft. Hij fungeerde al als plaatsvervangend voorzitter van de raad.
Van 1996 tot 1998 was Smits president en ceo (chief executive officer) van Unisource, het samenwerkingsverband van KPN, Swisscom en Telia. Voor zijn overstap naar Unisource was Paul Smits vanaf 1983 in diverse functies werkzaam bij KPN.   RS

Meer over

NetwerkenTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    Filter
    OpinieCloud & Infrastructuur

    Ddos-aanvallen (en waarom L3-filtering niet optioneel is)

    Handen, samenwerken, fusie
    ActueelOverheid

    Meer regie en samenwerking bij digitalisering overheid

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    ActueelCloud & Infrastructuur

    HPE-Juniper vormt blok tegen Cisco

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    knop op toetsenbord met rolstoelsymbool
    ActueelOverheid

    Einde aan wildgroei van overheidswebsites

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs