Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Routeplanner wordt ‘reisbeheer’

23 december 2004 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Kim Loohuis
Kim Loohuis

De wereld van routeplannersoftware verandert. Een paar jaar geleden kwam het programma nog op een cd-rom die je moest installeren. Daarna werd het mogelijk om je route via internet te plannen. Met de opkomst van navigatiesystemen in auto’s en vrachtwagens is echter de wereld van simpele routeplanners veranderd in ’travelplanners’.

“Routeplanners zijn dood”, zegt Ernest McCutcheon, directeur van het Duitse softwarebedrijf Map & Guide, “Lang leve travelplanners.”
Bij reisplanners wordt niet alleen de route die gereden wordt ‘real-time’ berekend (in geval van verkeerde afslag), maar zit er veel meer informatie in de softwarepakketten. Het voorbeeld dat McCrutcheon geeft is dat van een verkoper onderweg. “Stel, zijn afspraak in Apeldoorn gaat niet door. Over een uur moet hij bij een andere afspraak, ook in Apeldoorn, zijn. Onze travelplanner laat hem dan in één oogopslag zien waar het dichtstbijzijnde cafeetje is waar hij even een kopje koffie kan drinken tot zijn volgende afspraak.” Datzelfde geldt ook voor hotels, tankstations, garages, restaurants en ga zo maar door.
In Nederland wordt Map & Guide vertegenwoordigd door dochterbedrijf PTV-Ordis, onder leiding van Dyon van Gaans. “De software kan worden aangesloten op de systemen die bij bijvoorbeeld een transportbedrijf draaien. Daardoor hoeft een chauffeur ’s ochtends niet meer naar kantoor om zijn route voor die dag af te halen, maar kan die vanuit het kantoorsysteem naar zijn navigatiesysteem verzonden worden en real-time worden aangepast.”

Wagenparkbeheer

Map & Guide werd in 1991 als eerste professionele routeplanner gelanceerd door de Duitse bedrijven CAS en PTV. De onderneming Map & Guide werd in 2000 opgericht als volle dochter van PTV. De productlijn beperkt zich niet meer tot alleen de reisplanner. Het bedrijf kent daarnaast bijvoorbeeld een ‘fleetmanager’ (voor wagenparkbeheer) en de module Toll Pro, waarmee een totaaloverzicht van transportkosten kan worden berekend. Met het oog op de nieuwe tolbepalingen in Europa is de Map & Guide Transport-module uitgerust met nieuwe tolfuncties, waarbij het mogelijk is om via internet een tolboeking te doen.
Map & Guide onderscheidt drie bedrijfsvlakken waar het zich op richt: verkeer, mobiliteit en logistiek. Op dit moment heeft het 75 mensen in dienst en een jaarlijkse licentie-afname van 1,2 miljoen stuks. McCutcheon verwacht voor dit fiscale jaar (2005, red.) een omzet- en winstgroei van dubbele cijfers.< BR>

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Fokken met data

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Introductie van sase in het netwerk: eenvoudiger beheer en lagere kosten

    Handen
    ActueelSoftware & Development

    Workday en Randstad slaan handen ineen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Inzicht in kwetsbaarheden aanvalsoppervlak gaat voor budget

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Eigen datacenter, colocatie of cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs