Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

‘In 2008 ontstaat behoefte aan ipv6’

03 november 2005 - 23:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Rian van Heur
Rian van Heur

De implementatie van ipv6 gaat op dit moment nog langzaam. Bedrijven zien de noodzaak niet en stappen nog niet massaal over. Jack Niesen van Cisco Systems denkt dat de massale overstap niet lang meer op zich laat wachten.

“In 2008 zullen de eerste bedrijven de overstap maken naar ipv6”. Dat voorziet SE Manager Public Sector van Cisco Systems Jack Niesen. Niesen vertegenwoordigt Cisco Systems in de Nederlandse Ipv6 TaskForce.
Volgens Niesen wordt de behoefte van bedrijven om over te stappen op ipv6 vooral aangedreven door de mobiele diensten. “Een voorbeeld zijn de portable spelcomputers. Ik voorzie dat deze over een aantal jaren voorzien zijn van een umts-interface waardoor er draadloos gegamed kan worden”, zegt Niesen. Deze apparaten hebben dan een uniek ip-adres nodig, waardoor de vraag naar ip-adressen verder zal stijgen.
Niesen denkt dat ipv4 en ipv6 de komende jaren nog naast elkaar zullen bestaan. “Voor sommige bedrijven is een snelle overstap naar ipv6 niet noodzakelijk”, zegt Niesen. Hij bedoelt daarmee onder meer overheids- en gezondheidsinstellingen die nieuwe ipv6-technologieën niet onmiddellijk nodig hebben.
Niesen merkt dat een groot deel van zijn klanten nog niet over is op ipv6. ” Sommige defensieafdelingen zijn nu wel bezig met de voorbereiding van de overstap, vanwege connectiviteitseisen uit de Verenigde Staten”, zegt Niesen. Cisco adviseert klanten nu al wel na te denken over de implementatie van ipv6. “Klanten vragen er op dit moment niet altijd naar, maar bij de meer innovatieve bedrijven snijden we die discussie wel aan”, zegt Niesen.
Cisco heeft geen last van de langzame implementatie van ipv6. Het bedrijf is begonnen met de implementatie van het Intelligent Information Network (IIN). Deze strategie houdt in dat het bedrijf alle vormen van ip-verkeer, zoals spraak en beveiliging, in het netwerk bouwt. Cisco doet dit voor vier type klanten, namelijk de bedrijven (SONA), consumenten (Connected Home), het mkb (Whole Offer) en de internet service providers (IP NGN). In het IP NGN-netwerk biedt Cisco diensten aan isp’s die deze services dan weer kunnen aanbieden aan hun klanten. “Onze apparatuur en diensten ondersteunen zowel ipv4 als ipv6”, zegt Niesen. Bedrijven die de Cisco-apparatuur kopen hoeven niet ipv6-klaar te zijn, maar hebben de apparatuur zo wel in huis.

Meer over

IPv6NetworkingTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Check Point

    Nadia van Beelen (Sales Associate, Check Point Technologies)
    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Ammar Alkhatib (Cyber Security Advisor, Cegeka)
    Pijl naar rechts icoon

    ForceFusion

    Amber Quist (Cyber security specialist, ForceFusion)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    inQdo

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog...

    Cloud is volwassen geworden, maar de belofte is voor veel organisaties nog niet ingelost: complexiteit neemt toe, kosten vallen tegen en onafhankelijk advies is schaarser dan het lijkt. Cloudspecialist inQdo...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    inQdo
    Cloud & Infrastructuur

    Cloud is volwassen, de advisering nog niet

    Cloud & Infrastructuur

    Imec maakt qubit met ASML-lithografie

    Overheid

    Re­ge­rings­par­tij­en tegen snel Kamerdebat over DigiD

    Data & AI

    Kort KickstartAI verlengt samenwerking met oprichters, Dave Maasland verkoopt bedrijf aan Eset (en meer)

    Overheid

    BZK houdt cruciale info achter over standpunt Solvinity

    Cloud & Infrastructuur

    India haalt ASML binnen voor opbouw halfgeleidersector 

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs